Świat Agaty Christie

Agatha Christie (1890-1976), najpoczytniejsza aktorka wszech czasów, mistrzyni kryminału i królowa misternej intrygi. Konstrukcja fabuły jej książek była krokiem milowym w rozwoju gatunku. Christie stworzyła podwalinę złotego wieku powieści detektywistycznej. Spod jej pióra wyszły postacie, które przeszły do historii - Herkules Poirot czy panna Marple. Chyba nie znam osoby, która nie znałaby Agathy Christie. Niektórzy czytają jej powieści, inni (którzy czytać nie lubią) przynajmniej oglądali liczne ekranizacje jej powieści. Ja łączę w sobie obie grupy: czytam z ogromną przyjemnością i oglądam filmy. Moimi ulubionymi są te z Herkulesem Poirotem, w roli którego najbardziej przekonuje mnie David Suchet. Gdyby Agatha miała wybierać spośród kilku odtwórców tej roli, na pewno postawiłaby na Sucheta. To po prostu wymarzony mały Belg. Świat Agaty Christie to przepiękny, bogato ilustrowany album, przedstawiający całe życie autorki kryminałów: życie osobiste, podróże, które uwielbiała oraz warsztat pisarski. Czytelnicy znajdą tutaj nie jedną Agathę, ale kilka Agath. Zaczynając od tej miłośniczki podróży i przygody, przez kobietę pełną wątpliwości i rozterek, po Agathę zauroczoną i zakochaną. W swoim życiu czytałam kilka biografii, lepszych i gorszych. Ta, autorstwa Fido nie zachwyca, ponieważ autor pokusił się na oceny i komentowanie faktów z życia pisarki. Na pewno nie jest to nieprawdopodobna skarbnica wiedzy na temat bardzo ciekawej kobiety. Polecam jednak, książka świetnie nada się na prezent nie tylko dla fanów twórczości Christie. Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/11/08/swiat-agaty-christie-martin-fido/

Informacje dodatkowe o Świat Agaty Christie:

Wydawnictwo: Dolnośląskie