Świat według Karla

Piastując stanowisko dyrektora mody domu Chanel, Lagerfeld dorobił się przez 30 lat etykiety człowieka niezwykłego, ekstrawaganckiego i niezwykle inspirującego. Nic dziwnego, że ktoś wpadł w końcu na pomysł, by zebrać wszystkie maksymy projektanta i wydać je w jednym tomie, ocalając od zapomnienia bon moty, aforyzmy i cięte riposty, słynącego ze zgryźliwości Francuza. Wyboru dokonali Patrick Mauri?s, Jean- Christophe Napias i Sandrine Gulbenkian, chyląc czoła talentem Lagerfelda do słownej szmerki. Autorzy zbioru dokonali ostrej selekcji wypowiedzi i ułożyli je według kategorii, stąd możemy się dowiedzieć jakie zdanie ma projektant na temat mody, Chanel, luksusu, ale także sposobów zachowania formy, czy też książek, a nawet tego, co Karl Lagerfeld sądzi o samym sobie.,,Świat według Karla" nie jest pozycją zmieniającą sposób postrzegania świata mody, czy też odkrywającą nieznane oblicze projektanta. Ten przepięknie wydany zbiór maksym nie trafi do każdego, cześć z nich wydaje się być pretensjonalna i powierzchowna, część obliczona na wywołanie kontrowersji. Ludziom wybierającym strój do pracy w dziesięć minut, nie przemówi do wyobraźni wizja świata skoncentrowanego wyłącznie na wyglądzie, wadze, czy też wieku. Trudno też nazwać maksymy w rodzaju: ,, Zawsze mówię to co myślę. A czasami nawet i nie to" za godne uwiecznienia dla potomnych.

Informacje dodatkowe o Świat według Karla:

Wydawnictwo: Rebis