Akademia Wampirów

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012-01-03
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-10117-36-6
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę: Tala_1986

Ocena: 5.42 (38 głosów)

Przyjaźń to magia

 Richelle Mead to jedna z najlepszych amerykańskich pisarek paranormal romance. Ma na swoim koncie sporą liczbę książek, z czego przeważająca większość skierowana jest do młodzieży. Nie znaczy to jednak, że autorka nie stworzyła nic dla starszego grona czytelniczego. W Polsce autorka stała się znana i lubiana dzięki serii Akademia wampirów, której tom pierwszy nosi taki sam tytuł.

 Akademia świętego Władimira w Montanie to dość nietypowa szkoła. Zajęcia prowadzone są nocą, co nie powinno nikogo dziwić, skoro jej uczniami są wampiry czystej krwi inaczej zwane morojami. Jednak w akademii spotkamy także innych uczniów zaliczanych do dampirów, czyli ludzi z domieszką krwi wampirze. Przechodzą oni szkolenie na opiekunów morojów, będących w dużej mierze potomkami rodzin królewskich.

 Właśnie do tych grup należą dwie przyjaciółki Wasylisa „Lissa” Dragomir oraz Rose Hathaway. Łączy je tajemnicza więź, nabierająca dużo głębszego znaczenia wraz z informacjami z przeszłości oraz faktem, że Lissa wykazuje dawno zapomniane uzdolnienia. Jednak nim wszystko nabierze dużo klarowniejszych konturów, obie bohaterki czeka długa droga. Zresztą przekonajcie się sami (o ile jest jeszcze ktoś, kto nie czytał tej powieści).

 Richelle Mead od samego początku wymaga od czytelnika uwagi i bez zbędnego trudu ją zdobywa. Wszystko dzięki temu, że powieść zaczyna się od natłoku tajemnic i niedopowiedzeń, które są po woli wyjaśniane wraz z dalszym rozwojem fabuły. Kolejnym tego czynnikiem jest fakt, iż tempo akcji od samego początku jest na najwyższym poziomie, a autorka co jakiś czas podwyższa poziom napięcie. Chociaż nie mogę powiedzieć, aby fabuła nie była przewidywalna. Bardzo często można samodzielnie dojść do rozwiązań, co poniektórych sytuacji tylko na podstawie delikatnych aluzji autorki. Nawet, jeżeli są one wpleciona pomiędzy mało ważne wątki, a fałszywy, główny oskarżony zostaje nam podetknięty praktycznie pod nos. Jednak mimo tych lekkich mankamentów, Akademię wampirów dosłownie pochłania się w rekordowym tempie i nie sposób się od niej oderwać.

 Pisarka dobrze przyłożyła się do tworzenia poszczególnych bohaterów. Na dużo uwagi zasługuje tutaj Rose, z którą Pani Mead poradziła sobie naprawdę doskonale. Dziewczyna wzbudza w czytelnikach dosłowną burzę emocji, od irytacji, po przez współczucie, a na fascynacji kończąc. Jej impertynencja, beztroska, a jednocześnie, bezgraniczne oddanie dla najlepszej przyjaciółki nadają jej ogromnej realności. Kolejną dobrze wykonaną pracą, jaka została włożona w wykreowanie, jest postać Dimitriego. Autorka nie pisze o nim zbyt wiele, ale robi to w taki sposób, że nie sposób się nim nie zainteresować. Wszystko, co dotyczy tego bohatera jest osnute sporą aurą tajemniczości, a przecież właśnie to najbardziej przyciąga czytelników.

 Podsumowując. Akademia wampirów to doskonały romans paranormalny, który na dłuższy czas pozwala oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości. A wierzcie mi, nie zdołacie się od niego oderwać dopóki nie przeczytanie ostatniego zdania. Jestem bardzo ciekawa, co też autorka wymyśliła dla swoich bohaterów w kolejnej części. Polecam!

Kup książkę Akademia Wampirów

Zobacz opinie o książce Akademia Wampirów
Inne książki autora
Akademia Wampirów.Pocałunek cienia
Richelle Mead0
Okładka ksiązki - Akademia Wampirów.Pocałunek cienia

Moroje mają zdolności magiczne. Zwykle specjalizują się w jednym z czterech żywiołów - wykorzystują wodę, ogień, powietrze lub ziemię. Lissa stanowiła...

Akademia wampirów 1
Richelle Mead0
Okładka ksiązki - Akademia wampirów 1

Bestseller "New York Timesa"! Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny... Akademia wampirów to...

Reklamy