Anatomia zdrady

"(...) ludzie kłamią mniej więcej tak często, jak często powinni myć zęby, czyli około dwa razy dziennie". Jeszcze nigdy w dziejach ludzkości nie było tak łatwo o zdradę w relacjach partnerskich, jak obecnie, w XXI wieku. Nigdy również nie było tak łatwo zweryfikować prawdomówności bliskiej nam osoby. Żyjemy bowiem w czasach, w których widoczna kiedyś granica pomiędzy prawdą, a kłamstwem, niebezpiecznie się zatarła. Nie dziwi mnie więc fakt potrzeby powstania takiej publikacji. Publikacji, która z pewnością pozwoli ustrzec się przed podstawowymi błędami w temacie wykrywania niewierności. Wojciech Wypler to psycholog, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, który przeprowadzał treningi dla agentów służb specjalnych - uczył kandydatów na szpiegów jak dobrze kłamać i manipulować. Autor prowadzi także szkolenia z wykrywania kłamstwa. "Anatomia zdrady" to publikacja o charakterze poradnikowym, oscylująca w temacie wykrywania kłamstwa, powodów kłamania, radzenia sobie ze zdradą i technik demaskowania oszustów. Książka składa się z pięciu rozdziałów. Chyba każdy z nas będąc w stałym związku, spotkał się z pojęciem zdrady - czy to tylko w kwestii domysłów, snucia różnych scenariuszy, czy też poprzez jawną niewierność. To temat, który wywołuje przeróżne dyskusje, w zależności od wyznawanego światopoglądu. Wojciech Wypler jako wybitny znawca tematyki zdrady postanowił przedstawić swoją praktyczną wiedzę w swoistej pigułce, jaką niewątpliwie jest właśnie ta publikacja. Publikacja, w której można znaleźć wiele odpowiedzi na pytania, jakie każdy z nas sobie zadaje, ale często nie mówi o tym głośno. Jak dobitnie pokazuje autor niniejszej książki, zdrada obecna jest w większości związków i niestety trzeba się z tym faktem pogodzić. Na szczęście, psycholog ten nie zostawia czytelnika z tą okrutną prawdą, lecz stara się go nauczyć, co robić, gdy partner nie jest wierny. Jak ustrzec się przed błędami, które mogą na zawsze zakończyć nasze relacje oraz jak "wyczuć" kłamcę. Myślę, że wskazówki, jakimi Wojciech Wypler dosłownie naszpikował swoją książkę, staną się praktycznymi podpowiedziami dla każdego, bez wyjątku. W "Anatomii zdrady" znalazłam kilka ciekawostek, które autentycznie mnie zdziwiły. Otóż nie wiedziałam, że istnieją tak łatwo dostępne dla każdego i tak zaawansowane programy szpiegujące Nie spodziewałam się również, że istnieje hipoteza naukowa dotycząca oszukiwania, jako strategii przystosowawczej dla naszego gatunku. Spodobał mi się także podział na typy kłamców. Najciekawszym rozdziałem natomiast, do którego będę pewnie wracać wielokrotnie jest ten dotyczący zbierania dowodów. Publikacja ta to nie tylko sucha teoria, lecz także praktyczne ćwiczenia z dziedziny psychologii, jakie każdy z nas może sobie zrobić, by uzmysłowić pewne oczywiste fakty. Do tego wszystkiego autor przytacza także sporo przykładów z jego praktyki psychologicznej, które wywołują najwięcej przemyśleń i autorefleksji. Po lekturze poradnika Wojciecha Wyplera jestem wyposażona w podstawową wiedzę dotyczącą mechanizmów zdrady i pierwszych oznak tego, że coś niedobrego dzieje się z moją drugą połówką. Dzięki autorowi wiem, gdzie szukać pomocy i jak bronić się w przypadku, gdy do zdrady rzeczywiście dojdzie. Cieszę się, że powstają takie książki - dla wszystkich. Książki, w których przekaz trafi do każdego, bez względu na jego wiek i wykształcenie.

Informacje dodatkowe o Anatomia zdrady:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2016-09-14
Kategoria: Psychologia
Dodał/a opinię: Wioleta Sadowska

Zobacz opinie o książce Anatomia zdrady

Kup książkę Anatomia zdrady