Browar

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2015-06-17
ISBN: 978-83-80320-35-2
Dodał/a książkę: Klaudia Błaszczyk

Tomek P. Chenczke wiele lat mieszkał w USA, teraz w Portugalii. Tworzy scenariusze. Jego pasją jest muzyka. Marcin to wrak człowieka, alkoholik, który jest praktycznie na dnie. Dziennikarz, ale poniżany w pracy przez szefa i współpracowników. Jednocześnie w zupełnie innych kręgach toczą się rozmowy na temat międzynarodowej transakcji. Związanej z ,,Browarem". W jaki sposób te sprawy mogą się łączyć? A śmierć młodej modelki? Od czasu do czasu następuje taki moment, że po prostu muszę przeczytać jakąś męską książkę. Tak bym właśnie scharakteryzowała dzieło pana Chenczke. To mocna lektura i dla niektórych może być w niej za dużo finansów, polityki, świata seksu i pieniędzy, rozmów na szczycie. Ja jednak czerpię ogromną przyjemność podczas czytania o przestępcach w białych kołnierzykach. Na początku byłam lekko zdezorientowana. Dużo nazwisk, a ten świat naprawdę potrafi przytłoczyć. Nie wiadomo kto z kim trzyma. Wielu bohaterów. Po chwili wczytania złapałam już rytm i mogłam się rozsmakować w literaturze. Najbardziej oczywistym plusem, który zauważymy od razu jest fakt, że autor znakomicie pisze. Ma pokaźny warsztat, który eksponuje w każdym zdaniu. Język jest soczysty, mega poprawny, zdania rozbudowane. Rozkoszowałam się nimi. Fakt, z którym dawno się ostatnio nie spotkałam. Zwłaszcza u polskiego autora. Czyta się wolno. Jest tutaj mało dialogów, a akcja jest raczej niespieszna. Autor wszystko dokładnie opisuje. Uważam jednak, że thrillery prawno-finansowe właśnie tym się charakteryzują. Trochę mało tutaj było Marcina, szczerze go polubiłam i myślałam, że będzie grał tutaj pierwsze skrzypce. Jego wątek czytałam momentalnie. Podsumowując, to kawał dobrego thrillera ze świata pieniędzy, prawników, banków i bogatych przedsiębiorców. Polecam!

Kup książkę Browar

Zobacz opinie o książce Browar