Dama z fontanny

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2016-04-11
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-65351-09-8
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę: Jedrulek

Ocena: 4 (3 głosów)

Skuszona intrygującą okładką i tytułem zapowiadającym ciekawą, pełną tajemniczości historię z duchem w tle, sięgnęłam po raz pierwszy po powieść autorstwa Danuty Korolewicz.

I rzeczywiście pomysł na powieść jest całkiem dobry. Młoda dziewczyna rozpoczyna pracę jako pokojówka w starym zamku, w którym ma do czynienia z obyczajami niczym z minionych epok.... Jej zagubienie potęguje samotność, wszechobecna intryga i oszustwo, które 19-letnia Edyta bardzo szybko odkrywa. I to tempo właśnie, w którym zostaje zdemaskowane po kolei każde kłamstwo powoduje, iż czytelnik przestaje oczekiwać nagłych zwrotów akcji. Aura tajemniczości zostaje przez autorkę po drodze zagubiona... Jedyną niewiadomą staje się tutaj Janka, jej tajemnicza śmierć i ewentualne powiązanie z seniorką rodu Bohdanowiczów.

W pierwszych rozdziałach autorka z detalami przedstawia nam opisy zamku, jego otoczenia, przytacza przepisy prawa regulujące nabywania utraconych w czasie wojny własności. I tutaj czytelnik już może domyślać się jaki będzie główny motyw historii, jak i jej dalszy ciąg...   

Wspomniane już mankamenty i czasami zbyt banalne dialogi mogą niecierpliwić czytelnika. Historia jednak szybko nabiera tempa i mimo przewidywalności czyta się ją bardzo dobrze.

Intrygi Bohdanowiczów, przyjaźń z seniorką rodu i wreszcie odnalezienie przez Edytę w tym mrocznym miejscu miłości, sprawiają, iż trudno oderwać się od kart książki. Początkowe zniecierpliwienie zostaje czytelnikowi wynagrodzone wielokrotnie przez akcent zjawisk paranormalnych, wyrazistych bohaterów, wartką akcję i przemyślane wątki, które na finiszu scalają się w jedną spójną całość.

,,Dama z fontanny" z pewnością spodoba się młodszym czytelnikom. Mamy tu młodą dziewczynę, która w zamku otrzymuje swoistą szkołę życia. Chęć szybkiego zarobku na wymarzone wakacje zostaje przyćmiona lojalnością wobec pracodawcy. Edyta mimo swego wieku okazuje się dojrzałą, odpowiedzialną osobą, gotową pomóc w odkryciu prawdy nawet kosztem swoich wakacyjnych planów. Dzięki zamkowym przeżyciom oraz poznanym podczas pracy osobom zaczyna doceniać to, co zesłał jej los.

"Pomyślała, że trzeba doceniać to, co się ma, i nie wyciągać ręki po więcej, bo to los ułoży karty z wygraną, albo przegraną, życiową szansą."

https://miloscdoczytania.wordpress.com/2016/07/20/dama-z-fontanny-danuta-korolewicz/

 

Kup książkę Dama z fontanny

Zobacz opinie o książce Dama z fontanny
Inne książki autora
Błękitne lato
Danuta Korolewicz0
Okładka ksiązki - Błękitne lato

Anka spędza wakacje u swojej rodziny. W niewielkim, urokliwym miasteczku poznaje Mariusza. Wie, że to ten jedyny – miłość jej życia. Ich uczucie...

Zapach konwalii
Danuta Korolewicz0
Okładka ksiązki - Zapach konwalii

W najnowszej powieści Korolewicz "Zapach Konwalii" kończy się zima, a zaczyna wiosna. Anna poznaje dawną przyjaciółkę Mariusza, Arę. To bardzo uzdolniona...

Reklamy