Dwie Marysie

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014-04-18
ISBN: 978-83-281-0349-8
Dodał/a książkę: figlarna24

Ewę Nowak znam i cenię za jej leciutki, subtelny styl, a zarazem mądre podejście do skonstruowania fabuły każdej kolejnej pozycji.

Tym razem sięgnęłam po nowość Wydawnictwa Egmont, pod tytułem "Dwie Marysie".

Główną bohaterką jest nastolatka, siedemnastoletnia Marysia Gwidosz. Ta młoda dama znajduje się obecnie na bardzo trudnym etapie swojego społecznego, ale i osobowościowego rozwoju.
Dziewczyna doznaje tak zwanego buntu nastolatki. Emocje, na które mają wpływ stale zmieniające się poziomy hormonów, aż w niej buzują. Marysia, która z przemiłej, wrażliwej i subtelnej dziewczynki może za chwilę stać się przysłowiowym potworem oraz koszmarem każdego rodzica. Kapryśna, obrażalska i pyskata nastolatka potrafi "dołożyć do pieca" nawet najbardziej cierpliwej osobie.

Marysia to prawdziwy kameleon. Jednak jest w jej otoczeniu młodsza siostra Celinka. Celinka to taka słodka istotka, która widzi dobro. Podkreśla, że zdecydowanie woli Marysie spokojna i wyciszoną. Czy Celinka odegra znaczącą rolę w tym, by Marysia przeszła na "jasną stronę mocy" ? I kim jest Lew i świnka Ewunia?

Ewa Nowak jest jedną z tych polskim pisarek, która wydaje coraz to ciekawsze, bardziej poczytne oraz cenione wśród czytelników książki, z gatunku literatury młodzieżowej.
Cechą charakterystyczną pisarki jest lekki styl , pióro, które czyta się z największą przyjemnością.
Postacie, którymi są nastolatki borykające się z tak powszechnym, realnym problemem jakim jest kształtowanie osobowości, w okresie dojrzewania było świetnym pomysłem.
Uważam, że każdy nastoletni buntownik dojrzy w Marysi siebie. Zastanowi się, do czego tak naprawdę dochodzi w jego stale zmieniającym się ciele i umyślę.

Ewa Nowak urzeka, wciąga. Mam jeden zarzut do tej powieści. Mianowice, ta książka jest za krótka! Liczę, na kolejne pozycje autorki, gdyż jest ona bardzo obiecującym i utalentowanym twórcą.

Kup książkę Dwie Marysie

Zobacz opinie o książce Dwie Marysie
Drugi
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Drugi

Niesmiały i wrażliwy Arek Szybalski oraz bardzo przystojny Hadrian Chabros to główni bohaterowie tej niezwykłej, pełnej subtelnego napięcia, poruszającej...

Kiedyś na pewno
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Kiedyś na pewno

W swojej kolejnej książce Ewa Nowak przygląda się decyzjom, tym błahym i tym bardzo ważnym, jakie podejmują dwie przyjaciółki - licealistki, koleżanki...