Dziennik

Data wydania: 2015-01-22
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-3046-0
Dodał/a książkę: agusia97

Ta książka pokazuję, że pisarzem trzeba się urodzić, bo albo od zawsze dobrze sobie radzimy z przysłowiowym piórem, albo nigdy się tego nie nauczymy. Główna bohaterka i autorka "Dziennika" należy do tej pierwszej grupy osób, pomimo swojego dosyć młodego wieku świetnie radzi sobie z pisaniem. Potrafi pisać w taki sposób, że nie możemy się oderwać. Oczywiście występuje kilka błędów składniowych, ale są one niewielkie i dość łatwe do przeoczenia. Anne pokazuję świat Żydów ukrywających się podczas II wojny światowej. Tak naprawdę to spodziewałam się trochę czegoś innego, bo we wspomnieniach Anne jest stosunkowo mało o tym co się wtedy działo, natomiast dużo jest o jej uczuciach. Dominują jakby dwa motywy uczuć: miłość i nienawiść (chodź może nie do końca nienawiść tylko złość, frustracja i zdenerwowanie). O miłości jest naprawdę dużo i nawet czasem miałam wrażenie jakbym czytała pamiętnik współczesnej dziewczyny, ale tylko w niektórych fragmentach. Czytając te wszystkie listy do Kitty, wydawało mi się, że zostały one napisane do mnie przez moją przyjaciółkę z przeszłości. Jakbym czytała stare listy, które dawno temu powinnam dostać, ale z jakiegoś nie zrozumiałego powodu doszły właśnie teraz.

Kup książkę Dziennik

Zobacz opinie o książce Dziennik
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa