Informacjonistka

Rewelacyjna książka. Głowna bohaterka Vanessa Munroe otrzymuje zlecenie odnalezienia córki pana Richarda Burbanka. Emily Burbank zaginiona była od 4 lat i ostatnim jej miejscem pobytu była Afryka. Vanessa jako najlepsza na całym świecie osoba, która zna zwyczaje panujące w innych krajach przyjmuje zlecenie za suma sumarum 5 milionów dolarów. Jej przypuszczenia i tezy są bezbłędne. Zabija na zawołanie - można o niej śmiało powiedzieć "baba-chłop". Będąc w Afryce o mało co nie traci własnego życia, odnajduje też dawnego kolegę-kochanka Francisca Beyard, który pomaga dotrzeć do Emily. Żeby nie było jej tak łatwo, zleceniodawca pan Richard przydziela jej do tego zadania Milesa Bradford. Gdy pod koniec książki po dziwnych perypetiach w końcu udaje im się odnaleźć Emily całą i zdrową nie mogą jej wywieźć z kraju. Dziwnym trafem żołnierze są 2 kroki za nimi tylko skąd tyle wiedzą?. Gdzieś musi być przeciek. Początkowo "Michael" - Vanessa podejrzewa współtowarzyszy jednak jest to błędne założenie. Po ucieczce z Afryki, gdzie życie traci Francisco, Vanessa próbuje się zemścić na Richardzie oraz Kate (Kate Breeden to osoba, która pomogła zdobyć głównej bohaterce to zlecenie). Poskładała wszystkie brakujące części układanki i doszła do wniosku (co pod koniec książki okazuje się w 100% racją), że za zniknięciem córki stoi ojciec a wszelakie informacje o jej posunięciach na terenie Afryki otrzymywał od Kate. Postanawia się z nim rozprawić. Tak samo postępuje ze swoją zdrajczynią Kate. Książka trzymająca w napięciu. POLECAM !!!!

Informacje dodatkowe o Informacjonistka:

Wydawnictwo: Rebis