Jabłko Apolejki

Wydawnictwo: Stentor
Data wydania: 2007
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788389315823
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę: Wiktoriiia

Ocena: 5 (2 głosów)

Na wsi dzieci będą się musiały nauczyć się nowego życia. Zmiana szkół, nowi koledzy, wiele przykrości – dobrze, że siostry mogą na siebie liczyć. Z Oli wyśmiewają się inni uczniowie – okrzykują ją „psychopatką” kiedy przypadkowo podsłuchują, jak dziewczynka rozmawia z ukochanym podwórzowym psem, Boskiem. Presja środowiska sprawia, że od Oli odwraca się nawet przyjaciel. Małej bohaterce jest tym trudniej, że z powodu Jaśka wstydzi się zapraszać kogokolwiek do domu: Jasiek często zapomina o podciągnięciu spodni i świeci gołym tyłkiem. Co pomyślą sobie na jego temat okrutne dzieci?

Paradoksalnie, ten sam kłopot męczy dorosłą już Kaśkę – jej koledzy są najwyraźniej skrępowani obecnością chorego dziecka. Dopiero Michał, student pedagogiki specjalnej, przychodzi z pomocą. Na osobie Jaśka skupia się prawie całe zło otoczenia. W szkole specjalnej matki chorych dzieci nie zgadzają się, by do ich klasy wprowadzić Jaśka. Wszystko sprzysięga się przeciwko chłopcu. Na szczęście te problemy ulegają złagodzeniu, gdy w grę wchodzi miłość i przyjaźń.
*Książka poruszająca temat autyzmu, odmienności, wyobcowania i braku zrozumienia dla choroby i to właściwie jej jedyny plus.* Tylko to mi się spodobało,książka chaotyczna,no bo jak można w nieco ponad 100 stronach zmieścić rok? 

Kup książkę Jabłko Apolejki

Zobacz opinie o książce Jabłko Apolejki
Inne książki autora
Motyl w podróży
Beata Wróblewska0
Okładka ksiązki - Motyl w podróży

Książka porusza trudny problem, z którym zmaga się dziś coraz więcej rodzin. Jej bohaterka, dziesięcioletnia Marta marzy o normalnym domu. Wprawdzie ma...

Magnes. Małgosia z Leśnej Podkowy
Beata Wróblewska0
Okładka ksiązki - Magnes. Małgosia z Leśnej Podkowy

Nawet najzwyklejszy dzień dostarcza Małgosi mnóstwa przygód i wrażeń. Coraz bardziej samodzielna nastolatka niemal codziennie musi podejmować ważne dla...

Reklamy