Kamyki w brzuchu

"Dwa okresy w moim życiu zawsze mnie zachwycają. Pierwszy, kiedy moi rodzice pozbywają się przybranych dzieci i zostajemy we troje: Mama, Tata i ja. Jakby wigilię, urodziny i zamknięte drogi włożono do jednej dużej czekoladowej kuli. (...) Drugi najbardziej zachwycający moment w moim życiu to ten, kiedy po tym jak zwymiotowałem, Mama pozwoliła mi przyjść do łóżka do siebie i do Taty. W telewizji było coś o delfinach, a my, wszyscy razem, przytulaliśmy się do siebie. "Razem" to moje ulubione słowo." Tytułowe kamyki nosi w swoich brzuchach wielu bohaterów powieści. Nosi je chłopiec, Robert - ojciec ośmiolatka. Noszą je matki, w miejsce dzieci, które niegdyś nosiły pod sercem. Aż wreszcie i ja zaczęłam je nosić. I każdy kto przeczyta tę książkę też będzie je nosił. Od tego nie da się uciec. Książka jest o tym, do czego może doprowadzić rozpaczliwe pragnienie miłości. Autor świetnie poprowadził fabułę, wyśmienicie skroił sylwetki bohaterów i użył przy tym bardzo dobrego języka. Udało się mu doskonale ukazać psychikę dziecka, sposób patrzenia na świat i pojmowania go. To książka brutalnie szczera i boleśnie prawdziwa, która powaliła mnie na kolana. Dosłownie! Długo nie mogłam się podnieść. Miałam o czym myśleć. Gorąco polecam!

Informacje dodatkowe o Kamyki w brzuchu:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2013-08-15
ISBN: 978-83-246-6572-3, 9
Dodał/a opinię: izabela81

Zobacz opinie o książce Kamyki w brzuchu

Kup książkę Kamyki w brzuchu