Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew Rośliny egzotyczne

Po kolorowance Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew. Rośliny kwitnące, przyszła pora na kolorowankę Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew. Rośliny egzotyczne. W zasadzie obie kolorowanki wizualnie niewiele się różnią od siebie oprócz oczywiście tematyką. Jest to moje kolejne spotkanie z książkami do kolorowania, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Vesper, i podobnie jak przy poprzednich pozycjach i tym razem zostałam mile zaskoczona. Mogę nawet stwierdzić, że po kolorowanki tego Wydawnictwa śmiało można sięgać w ciemno.

Rośliny egzotyczne podobnie jak Rośliny kwitnące stanowi swego rodzaju zielnik. Odbiorca ma ponad 40 plansz do samodzielnego pokolorowania, a drugie tyle stanowią ilustracje według których powinno się uzupełnić dany szkic. Litografy są dosyć szczegółowym odzwierciedleniem tego co zostało przedstawione na ilustracji, dodatkowo zostały zaznaczone cienie, które wzbogacają ostateczny wygląd ryciny.

Książka do kolorowania składa się z 96 stron. Format książki to 225x280mm. Oprawa jest miękka. Do pokolorowania są 44 litografy. Szkice znajdują się na białych kartkach. Na odwrotnej stronie czarno-białych rycin znajdują się kolorowe ilustracje kolejnego szkicu. Na początku książki została umiejscowiona lista rycin, która służy jako spis treści. Wszystkie rośliny zostały podpisane łacińską nazwa, dzięki czemu w internecie można poszukać więcej informacji na temat danej rośliny. Kartki są dosyć grube dlatego można kolorować kredkami, cienkopisami, farbami czy mazakami, jednak osobiście postawiłam na kredki. Książka jest szyta co zapobiega wypadaniu kartek.

Dokładnie tak samo jak w Roślinach kwitnących i tutaj autor przez umieszczenie kolorowych ilustracji narzucił w jaki sposób mają zostać pokolorowane szkice, uzasadnieniem tego jest to, że pokazane rośliny istnieją naprawdę. Aczkolwiek zawsze to powtarzam, że jeżeli macie ochotę to możecie kolorować według własnego uznania. Ilustracje umieszczone w kolorowance zostały zaczerpnięte z archiwów czasopisma Curtis's Botanical Magaxine założonego przez Williama Curtisa, natomiast wszystkie plansze zostały sporządzone przez Waltera Hooda Fitcha.

Reasumując. Jestem zadowolona z tej książki do kolorowania. Jest dobrze wykonana, szkice są miłe dla oka, a ich wypełnienie kolorem dostarczy mnóstwo zabawy. Można się wyciszyć i zrelaksować, przy tym zapomnieć o trudnym dniu ciężkiej pracy. Ta kolorowanka z pewnością wyróżnia się na tle innych, które w ostatnim czasie mnożą się jak grzyby po deszczu. Polecam ją wszystkim nie tylko miłośnikom kolorowanek dla dorosłych.

Informacje dodatkowe o Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew Rośliny egzotyczne:

Wydawnictwo: Vesper
Data wydania: 2016-02-17
Kategoria: Hobby
ISBN: 978-83-7731-230-8
Dodał/a opinię: Magnolia044

Zobacz opinie o książce Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew Rośliny egzotyczne

Kup książkę Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew Rośliny egzotyczne

Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą

Zbiór ośmiu ciepłych opowieści, których tematyka związana jest ze świętami Bożego Narodzenia. Współautorkami są głównie pisarki...

Ateny - Pascal Lajt 2015
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Ateny - Pascal Lajt 2015

Dlaczego Akropol ma kolor morelowy? Kim była Melina Mercouri? Gdzie Byron pisał Wędrówki Childe Harolda? Ile kosztowały Igrzyska Olimpijskie w 2004...