Lichotek i Dragodon

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-04-09
ISBN: 978-83-08-05509-0
Dodał/a książkę: jeke5

Ian Ogilvy to brytyjski pisarz i aktor, który stworzył postać małego, zabiedzonego chłopca Lichotka i uczynił go głównym bohaterem serii książek dla dzieci i młodzieży.

Pierwsza część nosi tytuł ,,Lichotek i czarnoKsiężnik,,

Druga powieść z serii to ,,Lichotek i Dragodon,,

Nie chcę zdradzać za dużo szczegółów powieści, aby nie popsuć czytania, ale Lichotek Stubbs musi zmierzyć się z tajemniczym Dragodonem, który posiada ogromne moce pozwalające zapanować nad innymi poprzez wnikanie do ich mózgów. Dragodon ma bandę pomocników-czarnoKsiężników o zabawnych imionach: Makabrycy Chrzęst, Cedryk Tumaniec, Zakucjusz Pała, Parchacy Fleja, Pani Zagrzebowa, Pan Zagrzeb, Ślamazarian Ćwok.

Lichotek i jego piesek Partacz muszą pokonać strach przed ciemnością i stawić czoła Dragodonowi w opustoszałym wesołym miasteczku na Wyspie Śmiechów.

Zabawne ilustracje do książek o przygodach Lichotka wykonał brytyjski ilustrator i grafik Chris Mould. Przyznam, że bardzo wzbogacają książki. Dużą zaletą jest też różnorodna czcionka.

Jak najbardziej polecam książki o przygodach Lichotka.

Z pewnością zainteresują dzieci w wielu szkolnym, ale przyznam, że dorośli też mogą wciągnąć się w tę serię. Niesamowicie przyjemnie spędziłam czas przy tych lekturach:)

Niech młody czytelnik też przekroczy granice swojej wyobraźni i poczuje lekki dreszczyk emocji oraz strachu:)

Kup książkę Lichotek i Dragodon

Zobacz opinie o książce Lichotek i Dragodon
Lichotek i Czarodzidło
Ian Ogilvy 0
Okładka ksiązki - Lichotek i Czarodzidło

Trzecia część przygód Lichotka Stubbsa, który pokonał już złego opiekuna Bazylego Deptacza oraz bandę wstrętnych czarnoKsiężników, współpracujących z potężnym...