Mroczne klejnoty

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7510-601-5
Liczba stron: 504
Dodał/a książkę: Fluorium

Ocena: 0 (0 głosów)

Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród Edgar, World Fantasty i Bram Stoker. Chelsea Quinn Yarbro Sławę zyskała dzięki cyklowi o hrabim Saint-Germain. Opublikowane zostały dotychczas trzy tomy z tego cyklu: ,,Hotel Transylwania", ,,Pałac" oraz ,,Krwawe igrzyska". Autorka wgłębiła się w historię Polski jak i Rosji oraz odmianę imion, nazwisk oraz patronimików rosyjskich. 
Jest rok 1582 polski król Stefan Batory otrzymuje od anonimowego list rosyjskiego bojara. Informuje on w nim, że car Iwan Groźny oszalał po zamordowaniu swojego syna, carewicza Iwana Iwanowicza i szuka pocieszenia w klejnotach oraz Bogu. Prosi on Węgra panującego zasiadającego na tronie Polski by udzielił wsparcie ich krajowi, gdy władca jest słaby w zamian Polska mogła uzyskać pomoc od Moskwy w walce z Turcją. Monarcha wysyła na dwór cara swojego zaufanego krajana z Transylwanii, posła Ferenca Rakoczego, hrabiego Saint-Germain, by ten znający alchemie stworzył Iwanowi ciemne klejnoty. Tak więc hrabia wyrusza wraz z grupą niezbyt przyjaźnie nastawionych do niego jezuitów. Ale to nie jest jego największy problem. Będzie musiał stawić czoła także intrygantom. Znajduje też kobietę, Ksenię Jewgienijewnę Koszkina dla której traci głowę.
Powieść czyta się dość przyjemnie, zaintrygowały mnie ciekawe dialogi postaci, szczególnie niektóre między hrabią Ferencym , a jego żoną Ksenią. Polecam wszystkim, którym spodobały się poprzednie części cyklu o hrabim Saint-Germain, jak i tym, którzy dopiero chcą go poznać, gdyż można przeczytać ją oddzielnie.

 

http://swiatyzakletewpapierze.blogspot.com/2015/07/mroczne-klejnoty-chelsea-quinn-yarbro.html

Kup książkę Mroczne klejnoty

Zobacz opinie o książce Mroczne klejnoty
Inne książki autora
Hotel Transylvania
Chelsea Quinn Yarbro0
Okładka ksiązki - Hotel Transylvania

Pierwszy tom cyklu o hrabim Saint-Germain. Paryż, rok 1743. Hrabiego Saint-Germain otacza atmosfera tajemniczości. Jest zawsze ubrany na czarno, przystojny...

Pałac
Chelsea Quinn Yarbro0
Okładka ksiązki - Pałac

Drugi tom cyklu o hrabim Saint-Germain. Florencja, XV wiek. Hrabia Saint-Germain, znany z Hotelu Transylvania, nazywa się teraz San Germano i przyjaźni...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy