Niemy śmiech

Kariera modelki jest marzeniem wielu dziewcząt. Pierwsze skojarzenia,jakie przychodzą na myśl to szczęśliwe dziewczyny uśmiechające się do obiektywu lub spacerujące po wybiegach światowych wyborów miss.

Praca w tej branży przynosi sławę , można sobie pozwolić na podróżowanie po różnych zakątkach świata. Jednak jest druga strona medalu, o której się nie mówi. Bo modeling to nie tylko świat kolorowych okładek i czerwonych dywanów. Ciemniejsza strona tej branży to narkotyki,anoreksja, ciągła presja,wykorzystywanie seksualne.

Heidi Hassenmüller zaliczam do swoich ulubionych autorek. Chociaż jej książki są przyporządkowane jako literatura młodzieżowa to nie nazwałabym ich tak,ponieważ autorka porusza w niej wiele ważnych i życiowych tematów.

"Niemy śmiech" to trzecia pozycja po "Dobranoc słonko" i "Pewnej wrześniowej niedzieli", która bardzo mnie poruszyła.

Antje to ośmioletnia dziewczynka,która nagle przestaje mówić. Żaden lekarz nie jest w stanie stwierdzić co jest przyczyną utraty mowy u dziecka. Jej matka Katherine poświęca się pracy jako modelka i nie znajduje czasu dla córki.
Autorka przedstawiła historie, która na przemian toczy się z perspektywy Antje i Katherine. Podczas lektury uważnie można dostrzec zagubienie kobiety,która chce pracować jako modelka,ale jednocześnie być niezależna i nie być pod presją show-biznesu. Katherine szybko przekonuje się, że świat modelingu nie jest taki jaki przedstawiają go gazety i media. Poznaje czym jest presja i manipulacja.
Książkę czyta się szybko, ale dostarcza sporo wzruszeń i refleksji.
Przejmująca opowieść o tym jak łatwo się zgubić, ale również o nadziei, że można jeszcze zmienić swoją życiową drogę zanim będzie za późno. Mnie historia Antje i Katherine osobiście bardzo urzekła.

Informacje dodatkowe o Niemy śmiech:

Wydawnictwo: Ossolineum
Data wydania: b.d
ISBN: 83-04-04764-0
Dodał/a opinię: Deutschland191

Zobacz opinie o książce Niemy śmiech

Kup książkę Niemy śmiech

Zasnąć, byle tylko zasnąć, nie myśleć, nie czuć, zapomnieć o tym świdrującym bólu, który kiełkuje w łonie, dusi żołądek, ściska za gardło i rozsadza głowę.

W sidłach anoreksji
Heidi Hassenmuller0
Okładka ksiązki - W sidłach anoreksji

Maja zawsze była kimś wyjątkowym - inteligentna, ładna, szczupła, delikatna, po prostu idealna. W okresie dojrzewania jej ciało zaczyna się jednak zmieniać...

Desiree czyli czas próby
Heidi Hassenmuller0
Okładka ksiązki - Desiree czyli czas próby

Desiree jest młoda, zakochana i wydaje się, że życie stoi przed nią otworem. Niespodziewanie jednak jej chłopak ginie w wypadku, a ona musi nauczyć się...