Niemy śmiech

Wydawnictwo: Ossolineum
Data wydania: b.d
ISBN: 83-04-04764-0
Dodał/a książkę: Deutschland191

Kariera modelki jest marzeniem wielu dziewcząt. Pierwsze skojarzenia,jakie przychodzą na myśl to szczęśliwe dziewczyny uśmiechające się do obiektywu lub spacerujące po wybiegach światowych wyborów miss.

Praca w tej branży przynosi sławę , można sobie pozwolić na podróżowanie po różnych zakątkach świata. Jednak jest druga strona medalu, o której się nie mówi. Bo modeling to nie tylko świat kolorowych okładek i czerwonych dywanów. Ciemniejsza strona tej branży to narkotyki,anoreksja, ciągła presja,wykorzystywanie seksualne.

Heidi Hassenmüller zaliczam do swoich ulubionych autorek. Chociaż jej książki są przyporządkowane jako literatura młodzieżowa to nie nazwałabym ich tak,ponieważ autorka porusza w niej wiele ważnych i życiowych tematów.

"Niemy śmiech" to trzecia pozycja po "Dobranoc słonko" i "Pewnej wrześniowej niedzieli", która bardzo mnie poruszyła.

Antje to ośmioletnia dziewczynka,która nagle przestaje mówić. Żaden lekarz nie jest w stanie stwierdzić co jest przyczyną utraty mowy u dziecka. Jej matka Katherine poświęca się pracy jako modelka i nie znajduje czasu dla córki.
Autorka przedstawiła historie, która na przemian toczy się z perspektywy Antje i Katherine. Podczas lektury uważnie można dostrzec zagubienie kobiety,która chce pracować jako modelka,ale jednocześnie być niezależna i nie być pod presją show-biznesu. Katherine szybko przekonuje się, że świat modelingu nie jest taki jaki przedstawiają go gazety i media. Poznaje czym jest presja i manipulacja.
Książkę czyta się szybko, ale dostarcza sporo wzruszeń i refleksji.
Przejmująca opowieść o tym jak łatwo się zgubić, ale również o nadziei, że można jeszcze zmienić swoją życiową drogę zanim będzie za późno. Mnie historia Antje i Katherine osobiście bardzo urzekła.

Kup książkę Niemy śmiech

Zobacz opinie o książce Niemy śmiech
Fałszywa Miłość
Heidi Hassenmuller 0
Okładka ksiązki - Fałszywa Miłość

Piętnastoletnia Jo jest zrozpaczona. Nie dość, że rodzice się rozstają, to jeszcze razem z mamą musi wyjechać z Hamburga do Emmerich, małego miasteczka...

Czarne, czerwone, śmierć
Heidi Hassenmuller 0
Okładka ksiązki - Czarne, czerwone, śmierć

Wstrząsająca historia chłopca, który wpada w towarzystwo skinheadów i neonazistów. Nastoletni Udo, szykanowany przez swoich szkolnych...