Okładka książki - Olimpijscy herosi. Tom 5. Krew Olimpu

Data wydania: 2014-10-22
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-64297-34-2
Dodał/a opinię: Paulina Balcerzak

Przepowiednia siedmiorga już prawi się spełniła. Herosi już prawie zakończyli swoją misję i do tego czasu żaden gigant nikogo nie porwał by złożyć go w ofierze. Wszystko zapowiada się dobrze, do czasu gdy... Czy ja gdzieś nie wspominałam, że spodziewam się najlepszego zakończenia w dziejach zakończeń serii? Taa.. bardzo, ale to bardzo się na tym zawiodłam. No ale od początku! Zakończenie "Domu Hadesa" sugerowało rozdzielenie, poświęcenie i walkę o wszystko. Przepowiednia zapowiedziała śmierć jednego, Gaja jest coraz bliżej przebudzenia, a 1 sierpnia zbliża się niemiłosiernie szybko, czyli jedynymi słowy AKCJA! Oczywiście akcji było bardzo dużo, tylko że gdzieś do 400 strony, może 450. Później nagle wszystko zwalnia, bo herosi wiedzą co muszą zrobić. Rozwiązanie jest banalne i nie rozumiem czemu np. Annabeth sama na to nie wpadła, a nie aż musieli Bogów się pytać jak ponownie ją uśpić. Akcja i sama końcówka jest przewidywalna jak nie wiem co... Dodatkowo irytowała mnie narracja, bo w tej części narracje prowadzili Jason, Piper, Nico i Reyna. I ten kto czytał moje wcześniejsze recenzje wie, że ja nie cierpię Jasona i Piper, także czytanie ich rozmyśleń było bardzo uciążliwe i nudne... Nie wierzę, że to napiszę, ale irytowała mnie również Annabeth, bo ciągle narzekała i wyzywała Percy'ego, chociaż nie miała powodów. A w ogóle Rick Riordan zrobił z Percy'ego takiego dzieciaka jak był w "Złodzieju pioruna", co też było żenujące :/ Jedyne dobre wrażenie zrobił na mnie Nico, którego wcześniej średnio lubiłam, a teraz pokochałam <3 No to tyle dobrego z rej recenzji. Serio nigdy nie sądziłam, że będę źle pisać o jakiejkolwiek książce wujka Ricka, najpierw "Zagubiony heros", teraz "Krew Olimpu". Wszystko zapowiadało się świetnie do momentu klapsa Zeusa (ci co czytali wiedzą o co mi chodzi xd). Jednak tak szybko podsumowując, serię naprawdę warto przeczytać, by dalej przeżywać przygody z herosami, których kochamy, jak Percy ? Czy żeby znowu zanurzyć się w świat mitologii, herosów i wkurzających bogów. To dawna dobrej akcji, mitologii w pigułce oraz świetny humor. Nie zabraknie tu akcji, śmiechu, łez i chęci wyrzucenia książek przez okno :D Także powtórzę to samo co przy każdej recenzji tej serii, jeżeli ją zaczęliście to koniecznie skończcie, bo dzięki temu dowiecie się o co mniej więcej będzie chodziło w Ukrytej wyroczni i dlaczego to Apollo jest tym złym!

Kup książkę Olimpijscy herosi. Tom 5. Krew Olimpu

Opinie o książce - Olimpijscy herosi. Tom 5. Krew Olimpu

Avatar użytkownika - Elfik_Book
Elfik_Book
Przeczytane:2014-11-29, Przeczytałam,
Czas leci nieubłaganie. 1 sierpnia zbliża się z każdą chwilą, a wraz z nim nieunikniona wojna. Siódemka herosów z przepowiedni musi dotrzeć na czas do Aten, pokonując przy tym wiele trudnych przeszkód. Jednak wierzą, że uda się im powstrzymać przebudzenie Gai. Lecz życie jest okrutne i nie pozwala im tak łatwo dotrzeć do celu. Największym problemem nie są potwory, bogowie ani pogoda. Są nim wspomnienia, które ciążą na każdym z herosów, znajdującym się na Argo II. W tym samym czasie Nico, Reyna i trener transportują Atenę Partenos do Obozu Herosów, gdzie Oktawian szykuje Rzymian na walkę z Grekami. By uniknąć krwawej wojny i dać siódemce herosów przynajmniej szansę na wygranie, muszą dotrzeć na czas. Czy im się uda? Czy Gaja się przebudzi? I czy wszyscy przeżyją? I tak oto przeczytałam ostatnią część Olimpijskich Herosów. Długo na nią czekałam i muszę przyznać, że to było wyjątkowo niecierpliwe oczekiwanie. Koniecznie chciałam się dowiedzieć, co będzie dalej i jak zakończy się historia. Gdy wreszcie zdobyłam powieść, od razu wzięłam się za jej czytanie. W tamtej chwili nie było dla mnie nic ważniejszego. Nie mogłam się od niej oderwać. Wszystkie moje myśli były poświęcone herosom. Sprawiło to, że przeczytałam książkę w zadziwiająco szybkim tempie. Teraz tego żałuję, ponieważ tylko przyśpieszyłam ostateczne rozstanie się z jedną z moich ulubionych serii. Książka ...
Kocham! Perfekcyjne zamknięcie serii, której kontynuacją jest "Apollo". Wciągająca, ciekawa, ciągle coś się dzieje- szczególnie uwielbiłam wątek Nico di Angelo, którego... Zresztą trzeba samemu przeczytać, by odczuć to zaskoczenie! Polecam wszystkim!
Avatar użytkownika - Kai
Kai
Przeczytane:2017-01-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Po wielu godzinach z tą serią liczyłam na zaskakujące zakończenie. Zawiodłam się... Zakończyło się tak, jak przewidywałam. Mimo tego nie żałuję ani jednej minuty, którą poświęciłam na ,,Krew Olimpu''. Cieszę się, że autor postanowił przedstawić niektóre wydarzenia z perspektywy Nica di Angelo. Ta mroczna postać zawsze mnie fascynowała i kiedy zobaczyłam, że część powieści jest jego oczami, nie mogłam powstrzymać się od uśmiechu. Jako wielka fanka Nica uznaję to za wielki plus tej książki. Poza tym Rick Riordan jak zwykle czaruje swoim specyficznym dowcipem, który sprawia, że jego powieści nabierają niezwykłej lekkości.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Książka od pierwszych stron porywa. Jason spotyka się z duchem swojej matki. Percy spotyka swoją siostrę, która planuje go zabić, Leo ma tajny plan, w który wtajemnicza tylko Hazel i Franka. Natomiast Nico podróżuje z Reyną starając się odstawić posąg Ateny Partenos do Obozu Herosów, powoli stając się cieniem. Książka jest wspaniała, jak zresztą wszystkie poprzednie. Wiele opisów walki, wzruszające sceny, pot i łzy bohaterów.
Avatar użytkownika - Annabeth
Annabeth
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
fascynujący koniec serii. tak fascynująca że chce jeszcze kilka takich książek
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Chyba najgorsza z części. Walki zdecydowanie przekombinowane - bardzo rzuca się w oczy brak logiki przy opisywaniu walk ludzi z siedmiometrowymi gigantami. Wszystkie wątki niby zamknięte, koniec z happy endem jak to w tego typu książkach, jednak pozostawia on lekki niedosyt. Cieszy za to perspektywiczny romans Willa i Nica ^^
Avatar użytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2017-07-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - zuza033
zuza033
Przeczytane:2017-02-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2017, Fantastyka, Przeczytane,
Avatar użytkownika - saphereaude
Przeczytane:2014-10-29, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Zagubiony Heros
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Zagubiony Heros

JASON MA PROBLEM. Kiedy budzi się w autobusie pełnym nastolatków jadących na szkolną wycieczkę, nie pamięta niczego. Wszystko wskazuje na to, że ma dziewczynę...

Cień węża. Tom III. Kroniki rodu Kane
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Cień węża. Tom III. Kroniki rodu Kane

Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak postępować ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu...