Po drugiej stronie kartki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-10-06
ISBN: 978-83-8069-154-4
Dodał/a książkę: Diana Piotrowska

Jestem w szoku! Dopiero po przeczytaniu książki dowiedziałam się, że jest do druga część jakiejś serii! Mądra ja! Czy to coś zmieniło? Definitywnie nie! Poznałam bardzo ciekawą historię, spędzając przy niej miło czas. Co ważne wszystko dla mnie było jasne i przystępne jeśli chodzi o zrozumienie treści. Jeśli chodzi już o samą historię, to jak już pisałam, bardzo mi się podobała. Pierwszy raz spotkałam się z pomysłem połączenia świata książkowego z realnym oraz z przemieszczaniem postaci z obu tych światów pomiędzy nimi. Jej przedstawienie nie było jednak idealne. Każdy z rozdziałów przestawiał perspektywę innego bohatera. Z tego powodu lekko mi się oni mylili i tylko wielkie skupienie pozwalało mi nie pogubić się w historii. Przedstawienie tego, co działo się w świecie realnym, jaki w książkowym dało świetny pogląd na całość, ale ten drugi ze światów okazał się o wiele nudniejszy. Nie bardzo interesowało mnie to, co się w nim działo choć miało wpływ na dalsze losy bohaterów. Z kolei świat realny okazał się strzałem w dziesiątkę . Konfrontacja złych i dobrych, wielokrotne problemy, czy sukcesy. Większość bohaterów została dość dobrze przedstawiona, choć raczej nie zapadną mi w pamięć. Co ważne mimo niecodziennych okoliczności, główne postaci zachowały charakterystyczne cechy dla ich wieku. Jako że to nastolatkowie, nie brakowało miłości, przyjaźni czy wielu problemów. To, co bardzo mi się podobało, to fakt, iż w książce było sporo humoru. to jak Oliver zachowywał się w realnej szkole i jak odbierał współczesnych ludzi czy nowoczesne urządzenia było bardzo zabawne. Niejednokrotnie wywoływało to uśmiech na mojej twarzy. Podsumowując, książka nie jest idealna, lecz można miło przy niej spędzić czas. Jak się okazuje, nie trzeba znać pierwszej części, by móc przeczytać tą. Jeśli zatem lubisz cieple książki pełne pozytywnych emocji i przede wszystkim niosące uśmiech to jak najszybciej musisz po nią sięgnąć!

Kup książkę Po drugiej stronie kartki

Zobacz opinie o książce Po drugiej stronie kartki
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa