Okładka książki - Różowe babeczki

Różowe babeczki

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-05-16
Dodał/a książkę: Daria Skiba

Będąc jeszcze małą dziewczynką uwielbiałam czytać. Oczywiście bajki puszczane w telewizji również były fantastyczne, ale to właśnie te, które sama mogłam przeczytać i w swojej wyobraźni stworzyć bohaterów skradły moje serce. Bajki o księżniczkach były ciekawe, jednak moją uwagę bardziej przyciągały książeczki, w których do rozwikłania były zagadki lub działo się coś naprawdę ciekawego. Bardzo miło wspominam książeczkę detektywistyczną, którą przeczytałam setki razy, nauczyłam się jej niemalże na pamięć, ej tekst przepisałam minimum kilka razy, a obrazki z niej wykorzystałam do stworzenia kolorowanki. Mowa o bajce Detektyw Serek na tropie Walta Disneya.

Różowe babeczki z serii Poczytaj ze mną to opowiastka o bardzo niepokojącym wydarzeniu. Taką sprawę rozwiązać może tylko detektyw Lucjan Zagadka, któremu z wielkim zapałem pomaga jego rezolutna córeczka Lusia. To będzie nie lada wyzwanie, przy którym konieczna będzie dociekliwość, logiczne myślenie oraz umiejętność dedukcji.

Moją uwagę zwrócił tekst na samym początku książeczki, z którego w prosty i zrozumiały sposób można się dowiedzieć co to jest kryminał. Króciutko wyjaśnia takie pojęcia jak detektyw, przestępstwo, motyw, alibi, odciski palców i inne. Dzieciaki na pewno wykorzystają wspomniane definicje do rozwikłania zagadki różowych babeczek. Bardzo ciekawe zdanie pojawia się na koniec tego niedługiego tekstu: Do najważniejszych twórców kryminałów należą Agatha Christie oraz Arthur Conan Doyle, który stworzył postać Sherlocka Holmesa. Przecież już od najmłodszych lat można wyrabiać dzieciom gust czytelniczy!

Joanna Jagiełło ma bardzo przyjemny styl. Jest prosty i zrozumiały. Pomysł na historyjkę idealny, a sposób jej przekazania perfekcyjny! W książeczce tekst napisany jest dużą czcionką, co ułatwi młodym czytelnikom lekturę. Małe czcionki potrafią niestety zniechęcić. Książeczkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Przyznam szczerze, że wywołała na mojej twarzy uśmiech i sprawiła, że choć na chwilę razem z córeczką przeniosłam się do cukierni Pani Bajadery. Bohaterowie są fantastyczni i nie da się ich nie polubić! Pan Lucjan Zagadka jest świetnym detektywem i wspaniałym ojcem. Lusia to bardzo inteligentna i rezolutna dziewczynka, która pragnie być taka, jak jej tata. Pani Bajadera i pozostali bohaterowie, to czysta przyjemność!

Choć Różowe babeczki są tylko bajką, to za sprawą nutki kryminału, młodzi czytelnicy mogą się dowiedzieć jak wygląda praca detektywa, jak należy zbierać dowody zbrodni i jak się zachować, kiedy to my zostajemy pokrzywdzeni. W bajkach niezmiernie ważna jest również oprawa graficzna. Okładka Różowych babeczek jest niezwykle smakowita, a ilustracje Marty Krzywickiej idealnie dopełniają całość. W serii Poczytaj ze mną ukazało się wiele innych książeczek, z których można dowiedzieć się podstaw o danym gatunku literackim.Poza kryminałami, znaleźć można również baśnie, reportaże, fantasy, opowiastki przygodowe, czy humorystyczne.

Różowe babeczki to niezwykle smakowita opowiastka, która przybliży młodemu czytelnikowi podstawy pracy detektywa oraz wyznaczniki kryminałów. To książeczka, która uczy, bawi i ćwiczy wyobraźnię. Książeczki z serii Poczytaj ze mną będą idealną lekturą dla tych najmłodszych czytelników oraz tych troszkę starszych! Serdecznie polecam!

Kup książkę Różowe babeczki

Zobacz opinie o książce Różowe babeczki
Pamiętnik Czachy
Joanna Jagiełło0
Okładka ksiązki - Pamiętnik Czachy

Ośmioletnia Czacha wychowuje się w rodzinie, o której mama mówi, że ,,nie jest normalna". Że niby dwóch ojców (bo siostra Czachy...

Hotel dla twoich rzeczy O życiu, macierzyństwie i pisaniu
Joanna Jagiełło0
Okładka ksiązki - Hotel dla twoich rzeczy O życiu, macierzyństwie i pisaniu

Ma dwie córki, dwóch byłych mężów (jednego nieślubnego), klitkę na Grochowie. Nie ma majątku, samochodu, recepty na miłość. To kobieta po przejściach,...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński