Trafny wybór

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-11-15
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-240-2146-8
Liczba stron: 512
Dodał/a książkę: coolmamma

Ocena: 4.43 (49 głosów)

Barry Fairbrother nie żyje. No cóż, ludzie umierają. Umierają codziennie, w każdej godzinie, minucie i sekundzie. Życie toczy się dalej. Nikt jednak nie mógł się spodziewać, że śmierć jednego człowieka będzie katalizatorem tak wielu, czasem dramatycznych zdarzeń w niemal sielankowym dotąd Pagford. Nikt nie spodziewał się, że śmierć Barre’go zmieni wszystkich i nic już nie będzie takie jak dawniej. Jedni dorosną, inni tylko spoważnieją, jeszcze inni po prostu przejrzą na oczy. Najpierw jednak przejdą przez małomiasteczkowy czyściec. Skrywane dotąd głęboko tajemnice ujrzą światło dzienne a brudy zostaną wyprane na widoku publicznym.

 

Barry Fairbrother, szacowny członek rady gminy, umarł tragicznie i całkowicie niespodziewanie a Pagford urodziło się do nowego życia. Nic bowiem w przyrodzie nie ginie i ktoś musi zająć zwolnione stanowisko, zwłaszcza, gdy jest to stanowisko w samej radzie gminy a ją toczy wewnętrzna, wyniszczająca wojna o władzę, wpływy i małomiasteczkowe stawianie na swoim.

 

Fields. Fields to słowo klucz, to zapalnik wszelkich niesnasek i waśni. Znienawidzone Fields z jego znienawidzonymi mieszkańcami to miejsce odrażające dla klasy średniej Pagford. Fields to pole bitwy pomiędzy zwolennikami jego odłączenia się od miasteczka a tymi, którzy za wszelką cenę chcą, by pozostało częścią Pagford i lokalnej społeczności. Czas zatem rozpocząć wyścig i zdobyć władzę!

 

Walka o władzę i miejsce Fields na mapie to jednak tylko pretekst, by pokazać pełnię stosunków społecznych w kraju królowej Elżbiety II, z dala od wielkomiejskiego Londynu, na  prowincji takiej jak Pagford. Poznajemy mieszkańców z całą feerią ich przywar. W powieści J. K. Rowling mamy wszystko, co moglibyśmy sobie wyobrazić o angielskich mieszkańcach małych miasteczek. Plotki, knowania, fałszywe uśmiechy i "dobre rady" to tu codzienność. A jednak po trosze lubimy tych wszystkich okropnych drobnomieszczańskich obywateli Pagford. Zwłaszcza tych młodszych – Andrew, Fatsa, Gai'ę, Sukhvinder i Krystal (a może Krystal najmocniej). Mają swój niezaprzeczalny urok. 

 

W książce J. K. Rowling dużo jest stron, bohaterów i ich historii. Każdy ma coś do powiedzenia. Każdy kryje w sobie jakąś opowieść i tajemnicę. W gruncie rzeczy niewiele się w powieści dzieje. Wszystko kręci się wokół wyborów. Nie, wszystko kręci się wokół codzienności mieszkańców takiego miejsca na ziemi jak Pagford. I to sprawia, że dobrze się „Trafny wybór” czyta.

Kup książkę Trafny wybór

Zobacz opinie o książce Trafny wybór
Inne książki autora
Harry Potter i kamień filozoficzny
J.K. Rowling0
Okładka ksiązki - Harry Potter i kamień filozoficzny

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca...

The Tales of Beedle the Bard
J.K. Rowling0
Okładka ksiązki - The Tales of Beedle the Bard

The Tales of Beedle the bard contains five richly diverse fairy tales, each with its own magical character, that will variously bring delight, laughter...

Reklamy