Trenuj umysł

Nasz umysł to nadal zagadka. Mamy skomplikowane maszyny i supernowoczesne komputery,  poznaliśmy głębiny oceanu i dotarliśmy nawet na Księżyc, lecz wciąż nie potrafimy do końca rozwiązać tajemnicy naszego umysłu i faktu jak funkcjonuje. Co prawda na przestrzeni lat wiele się dowiedzieliśmy o anatomii i fizjologii mózgu czy mechanizmach leżących u podstawy różnych procesów, ale znacznie więcej kwestii pozostało ukrytych i nierozstrzygniętych. Wiemy natomiast, że choroby takie jak otępienie czy też normalny proces starzenia się zaburza funkcje poznawcze, w tym rejestrowanie i odtwarzanie różnych zdarzeń i wspomnień. Właśnie dlatego powinniśmy ćwiczyć pamięć niezależnie od wieku. Nie tylko gdy dojdzie już do choroby, ale też znacznie wcześniej.
Książka „Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci” Katarzyny Sabeli i Mirosławy Cuper to publikacja, która z pewnością będzie świetnie służyć psychologom, psychiatrom czy pedagogom w ich pracy z pacjentami cierpiącymi na zaniki pamięci, ale może być również ciekawą i przydatną lekturą dla osób zdrowych, które chcą sprawdzić swoje zdolności zapamiętania. Znajdujące się tu zadania dotyczą różnych dziedzin życia i umiejętności poznawczych. Poprzez wykreślanki, krzyżówki, skojarzenia, zadania matematyczne, ćwiczenia z rysunkiem, kalendarzem, anagramy czy też trening językowy będziemy mogli ocenić naszą pamięć i ją nieco rozwinąć.
Książka „Trenuj umysł..” to narzędzie, które we właściwych rękach pomoże w rozwijaniu pamięci, dlatego jak najbardziej polecam ją każdemu. Duży format, przestronny układ, liczne schematy, mnóstwo praktycznych zadań pomogą w zgłębianiu tajników zapamiętania. Brakowało mi i to bardzo natomiast części czysto teoretycznej, z której dowiedziałabym się więcej o procesie zapamiętywania i przechowywania wspomnień, naukowych odnośników i badań na ten temat. Tak czy inaczej uważam, że jest to interesujący zestaw ćwiczeń. Pozdrawiam!!

Informacje dodatkowe o Trenuj umysł :

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2012-02-22
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7587-566-9
Dodał/a opinię: kasandra_85

Zobacz opinie o książce Trenuj umysł

Kup książkę Trenuj umysł