Warszawa w rozmowach

Data wydania: 2016-03-16
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-65310-52-1
Dodał/a książkę: Shi4

Ta książka to zbiór wywiadów ze znanymi bądź mniej znanymi ludźmi, których łączą wspomnienia o Warszawie. Od czasów dwudziestolecia między wojennego po te bardziej współczesne. Wszystkich ich łączy miłość do miasta. Każdy opowiada ze swojego punktu widzenia, co czyni książkę ciekawą, bo każdy ma inne wspomnienia, inne skojarzenia, niektórzy opowiadają o swoich przeodkach, którzy odegrali wielką rolę w życiu miasta. Pomimo, że nie wszyscy z nich są rodowitymi Warszawiakami, to każdy ma sentyment do tego miasta. Szkoda, że kilkoro z nich już nie ma. Tak jak nie ma starej przedwojennej Warszawy. Pomimo, że nie żyłam w tamtych czasach, po tej lekturze zastęskniło mi się za takim miastem, kiedy ludzie żyli bliżej siebie, nie oddzielali się od innych niewidzialnym murem. Spodobało misie, że w książce o każdym rozmówcy na początku jest krótka adnotacja kim jest, czasem jest zdjęcie albo kilka. Chbociaż fotografii mogło by być więcej. Polecam fanom tego miasta, które albo można kochać, albo nienawidzieć.

Kup książkę Warszawa w rozmowach

Zobacz opinie o książce Warszawa w rozmowach