Wołanie kukułki

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2013-12-04
ISBN: 978-83-271-5073-8
Dodał/a książkę: monalizka

Piękna, sławna modelka Lula Landry popełniła samobójstwo, skacząc z balkonu pokoju hotelowego- tak uważa policja i nawet media. Ale brat zmarłej, John Bristow nie wierzy w tą wersję wydarzeń, stąd udaje się do Cormorana Strike'a, detektywa, aby przeprowadził śledztwo. Ten dzień dla detektywa nie jest za szczęśliwy: właśnie rozstał się z narzeczoną i z braku mieszkania musi spać w biurze, a także od jakiegoś czasu jego firma sunie po spirali ruiny finansowej. Co ciekawe ten dzień, to też pierwszy dzień w pracy Robin, jako sekretarki przysłanej z agencji tymczasowej. ,,Wszyscy wiedzą kim była Luna, a przynajmniej tak im się wydaje." Zmarła była dziewczyną z problemami, z chorobą dwubiegunową, z dysfunkcyjną rodziną, żyjącą w świecie fleszy, rywalizacji i zazdrości. Strike bierze tę sprawę, aby wyłuskać prawdę z zlekceważonym zeznań świadków, kłamstw i fałszu, owszem potrzebuje pieniędzy, ale sprawiedliwość jest jeszcze lepszym powodem. Robin zaś jest bardzo podekscytowana pracą, nawet wykonywaniem zwykłych telefonów, zdobywaniem potrzebnych jej szefowi informacji, czuje się ważna i potrzebna. Między tą dwójką nawiązuje się nić porozumienia, ale ,,tylko dotąd i ani kroku dalej." Podoba mi się przedstawienie metod pracy detektywa: skrupulatne i staranne przesłuchiwanie świadków, odtwarzanie życia Luny, tropienie prawdy ukrytej za kłamstwami. Większość bohaterów jest ciekawie przedstawiona: Strike jako weteran, który stracił pół nogi i narzeczoną, Robin, która ma pasjonującą pracę, rodzina Luny pełna niechęci do siebie, pełen fałszu świat modelingu. Coś, co od początku nie dawało detektywowi spokoju, w końcu się wyjaśniło; odkrył on, kto miał środki, motyw i okazję- przyznam, byłam zaskoczona, miałam inne typy. ,,Wołanie kukułki" to ciekawie skonstruowany kryminał, w którym można wczuć się w akcję i razem z bohaterami rozwikłać zagadkę, bez mocnych wrażeń, ale z dobrą intrygą. Polecam.

Kup książkę Wołanie kukułki

Zobacz opinie o książce Wołanie kukułki