Zagubiony Heros

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2011-06-29
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-62170-27-2
Liczba stron: 520
Dodał/a książkę: migaweczka

Ocena: 5.31 (13 głosów)

"Zagubiony heros" to pierwszy tom serii książek autorstwa Ricka Riordana pod wspólnym tytułem "Olimpijscy herosi". Jest to typowa przygodówka fantasy, którą warto poprzedzić innym cyklem tego samego autora - "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy".Ponieważ przygody wspomnianego Percy'ego Jacksona przeczytałam jednym tchem, postanowiłam pójść za ciosem i sięgnęłam również po tę serię.

Tym razem poznajemy innych bohaterów, choć imię Percy'ego i wspomnienia jego przygód wciąż przewijają się w dialogach. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj postać Jasona, nastolatka, który pewnego dnia budzi się w autobusie pełnym młodzieży i nie ma pojęcia kim oni są, a co gorsza nie wie, kim jest on sam, ani co z nimi wszystkimi robi. Najbardziej frustrujące jednak jest to, że najwyraźniej jego wszyscy znają, a on nie przypomina sobie żadnego z kolegów i nic nie wie nawet o tym, że ma... dziewczynę! Obserwuje nieznanych mu ludzi: Leo, podobno jego najlepszego przyjaciela, oraz Piper, z którą chyba "chodzi". Okazuje się, że chłopak podróżuje z uczniami Szkoły Dziczy, placówki dla trudnej młodzieży, do której sam należy, i jedzie właśnie na szkolną wycieczkę. Pytanie tylko, czy to na pewno zwyczajna wycieczka? Dlaczego nie pamięta kim jest? Skąd pewność, że Leo i Piper naprawdę są jego przyjaciółmi?

Wraca znane z historii o Percy'm miejsce akcji - Obóz Herosów. Jason trafia do niego wraz z Piper i Leonem. Pamięć wciąż mu nie dopisuje, więc wszystko jest dla niego nowe i niezwykłe. Poznaje mieszkańców obozu, zostaje uznany... no właśnie, przez kogo? Kto jest jego boskim rodzicem? A kto uzna Piper i Leona? Dużo tych pytań, wiem, ale przecież nie mogę Wam tego wszystkiego podać na tacy. Mogę tylko zdradzić, że ktoś znów wyruszy na niebezpieczną wyprawę, aby uwolnić uwięzioną przez tajemniczą kobietę boginię. Czy mu się uda? Jakie przygody go czekają?

Z każdy kartką książka wciąga coraz bardziej. Wartka akcja i dowcipne dialogi sprawiają, że chce się czytać dalej, aby jak najszybciej przekonać się, co się wydarzy. Muszę przyznać, że podchodziłam do tej książki trochę sceptycznie. To, że poprzednia seria była fantastyczna wcale nie znaczy przecież, że i druga będzie świetna. Przecież po pięciu tomach przygód greckich bogów i herosów źródło pomysłów mogło się wyczerpać. Spieszę jednak uspokoić tych, którzy uwielbiają Percy'ego, a jeszcze nie czytali "Zagubionego herosa" - fabuła powieści jest tak bogata, że aż trudno uwierzyć, iż są to pomysły jednego człowieka. Ponadto bardzo podoba mi się pomieszanie mitologii greckiej z rzymską. Taki zabieg dalej o wiele więcej możliwości i nie raz komplikuje bieg zdarzeń tak, że nie sposób domyślić się co będzie dalej. 

Polecam tę lekturę zarówno nastolatkom, jak i dorosłym. To ekscytująca powieść, która dzięki umiejętnie dawkowanym przez autora informacjom wręcz zmusza do tego, by czytając próbować przewidzieć bieg wydarzeń.

Kup książkę Zagubiony Heros

Zobacz opinie o książce Zagubiony Heros
Inne książki autora
Ostatni Olimpijczyk
Rick Riordan 0
Okładka ksiązki - Ostatni Olimpijczyk

„Ostatni Olimpijczyk” kończy serię opowieści o losach młodego herosa, syna greckiego boga Posejdona. Dotychczas wydane cztery tomy serii „Percy...

Bitwa w labiryncie
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Bitwa w labiryncie

Percy Jackson nie spodziewa się niczego dobrego po kursie przygotowawczym, ale kiedy pojawia się jego tajemnicza śmiertelna znajoma prześladowana przez...

Reklamy