Okładka książki - Złodziej dusz t.1

Złodziej dusz t.1

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2012-01-27
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7574-543-6
Liczba stron: 447
Dodał/a opinię: intres16

Ocena: 4.77 (13 głosów)

Opowieść nie z tej ziemi choć 1 część zahacza o nasz świat, w którym to dzielna policjant wiedźma rozwiązuje zagadki kryminalne i stara się znaleźć zabójcę starszej pani, co nie jest takie łatwe, gdyż pomimo nieustannego słuchania Radia Maryja to aniołek z niej ni był. Gdyby kłopotów było mało w świecie magicznym porwano jej przyjaciółkę nekromantkę. Starszyzna, która kieruje całym światem magicznym, zleca Jadze odnalezienie sprawcy i ujawnienie go im. Gdy pochłonięta tą sprawą Jada wraca do domu okazuje się ze jeden z jej "kolegów" z pracy próbuje ją jej pozbawić co skutkuje zawieszeniem policjantki. Mając czas wiedźma skupia się na swoich sprawach w świecie nadnaturalnych zamieszkałych pod Toruniem. Wraz z diabłem Mironem i aniołem Joshua podąża śladem porwanych, by unicestwić maga pożywiającego się ich mocą. Czy im się uda nie zdradzę, powiem tylko że nie wszyscy wyjdą z tego żywi.

Kup książkę Złodziej dusz t.1

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Złodziej dusz t.1

Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2013-12-09, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
„Złodziej dusz” to debiut Anety Jadowskiej, co prawda autorka wydała wcześniej parę opowiadań jednak to właśnie pierwszy tom cyklu o Dorze Wilk został okrzyknięty wielkim debiutem. Czy zasłużenie? Mam co do tego mieszane uczucia. Dora Wilk to mieszkająca w Toruniu policjantka która ukrywa przed wszystkimi swój mały sekrecik. Po godzinach żyje na pełnych obrotach jako wiedźma z krwi i kości, w dodatku całkiem nieprzeciętna wiedźma. Stara się jak może by połączyć te dwa życia, jednak nie jest to takie proste. Szczególnie w momencie gdy nadnaturalni, jeden po drugim zostają porwani. Dora musi rozwikłać zagadkę i to jak najszybciej ponieważ na szali leży życie jej przyjaciółki która również padła ofiarą tajemniczego porywacza. Czy zdąży? Do pomocy ma swoich przyjaciół, a pomoc diabła i anioła bardzo się przydaje. Nadchodzi czas na zmiany, a to właśnie czasu brakuje jej najbardziej. Nie ma co się oszukiwać- książka ta jest przeznaczona dla kobiet. Oczywiście nie jeden mężczyzna znajdzie w niej coś dla siebie, jednak jeżeli miałabym ją komuś podarować to raczej koleżance nie koledze. Ciągle nie wiem jak ocenić mam tą książkę, jest w niej tyle błędów i rzeczy które mi się po prostu nie podobają, że momentami nie nadążałam robić notatek. Jednocześnie czytało się ją tak szybko i przyjemnie że nie mam serca napisać „nie polecam” ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Oto przed Państwem postać piękna, zgrabna, z charakterem, poczuciem humoru, silna, mądra i inteligentna. Rudowłosa i wysoka kobieta - Dora Wilk . W naszym świecie jest wspaniałą policjantką, w świecie alternatywnym, wiedźmą. Brzmi znajomo? Przynajmniej ta część z urodą? No co człowiek może zrobić. Nastała era, gdzie wszędzie czytamy o tym, że ci dobrzy są boscy, a ci źli brzydcy. To nie koniec dyskryminacji tych co stoją po ciemnej stronie. Jedyną słuszną muzyką jest rock, każdy inny rodzaj muzyki to popelina. Rzadko kiedy mamy do czynienia z faktem, że dwa światy nie współgrają. Zazwyczaj zostaje nam to przedstawione tak: czas się ocknąć słonko. Wśród nas żyją wampiry, wilkołaki…itd. Tutaj aby przejść do innego wymiary musi dosłownie przejść. Owszem, istoty nadprzyrodzone mogą żyć w realnym świecie, jednak muszą ukrywać swoją naturę poprzez uaktywnienia swoich osłon. Zacznę od minusów, aby zakończyć pozytywnym wrażeniem lektury. Nie przypadło mi do gustu sposób nakreślenia postaci. Wszyscy „fajni” są piękni i cudowni, natomiast ci, którzy nie przepadają za główną bohaterką - są niscy, szpetni i w większości przypadków to bezmózgowcy. Trochę zakrawa pod rasizm. Do tego (na szczęście pojawiły się tylko kilka razy) przepastne opisy Torunia. Toruń jaki jest każdy widzi, jak nie, niech zajrzy na… wiecie gdzie. Liczne opisy domów, trawników ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, fantastyka, SF, przygoda,
Dora Wilk jest z urodzenia wiedźmą. Pracuje zaś jako policjantka w Toruniu, gdzie znajduje się przejście do Thorn'u. Na skutek pewnych okoliczności zajmuje się sprawą zaginięć oraz morderstw istot magicznych, a strzeże jej diabeł. Wyzwanie to jest niebezpieczne, ale bohaterka nie zostawia przyjaciół na pastwę losu. Powieść jest lekko napisana, można porównać jej lekkość do autorów fantastyki Briggs, czy Andrews. Jest tu szczypta humoru, sił nadprzyrodzonych czy przygody. Nie jest mdło napisana, a każą stronę czyta się wręcz z przyjemnością.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2016-11-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
kingaczyta.blogspot.com Dora, a właściwie Teodora Wilk, to kobieta o dwóch twarzach. Policjantka i wiedźma, mieszkająca w Toruniu. Po rodzicach odziedziczyła geny wiedźmy płodności oraz Pani Północy. Chociaż powinna mieszkać w Thonie, czyli alternatywnym świecie, razem z innymi magicznymi postaciami, to wybrała mieszkanie w Toruniu i ludzką pracę. Na początku byłam oczarowana. Wiele dobrego słyszałam o książkach pani Jadowskiej i z wielkim entuzjazmem sięgnęłam po ten cykl. I faktycznie, pierwsze rozdziały bardzo mi się spodobały, od razu polubiłam główną bohaterkę i czytałam zafascynowana. Pozytywne emocje szybko jednak gdzieś się zgubiły, a ja stopniowo zaczęłam tracić zainteresowanie. Nie ukrywam, że inaczej wyobrażałam sobie tę historię, początkowo traktowałam tę książkę jako taki fantastyczny kryminał, ale to jednak nie było to. Główna bohaterka bardzo przypadła mi do gustu, czego niestety nie mogę powiedzieć o pozostałych bohaterach, którzy byli mi obojętni i pozbawieni charakteru. Jedynie jako tako moje zainteresowanie wzbudzili koledzy z pracy Dory, ale wszystkie te diabełki, wilkołaki i aniołki to niewykorzystany potencjał. Wracając jeszcze do głównej bohaterki to czasami irytowało mnie jej poczucie o własnej doskonałości, ale poza tym wydała mi się sympatyczna, pomimo całej swojej złośliwości. "Złodziej dusz" to raczej takie kobiece fantasy, bo sporą rolę odgrywa tutaj wątek miłosny, który mnie osobiście nie zachwycił, ale też na szczęście nie denerwował. Tutaj niestety było przewidywalnie, a więc i nudno. Świat wykreowany przez autorkę również mnie nie zachwycił, nie potrafiłam się w nim odnaleźć, wyobrazić go sobie. Brakowało konkretów, bardziej plastycznych opisów. Powiedziałabym, że "Złodziej dusz to lektura dla mało wymagających czytelników. Ja oczekiwałam czegoś lepszego. Jestem na nie, ale niewykluczone, że autorka dostanie ode mnie kolejną szansę, ale to już w innej serii, bo z Dorą Wilk po raz kolejny nie zamierzam się spotykać.
Link do opinii
Opowieść nie z tej ziemi choć 1 część zahacza o nasz świat, w którym to dzielna policjant wiedźma rozwiązuje zagadki kryminalne i stara się znaleźć zabójcę starszej pani, co nie jest takie łatwe, gdyż pomimo nieustannego słuchania Radia Maryja to aniołek z niej ni był. Gdyby kłopotów było mało w świecie magicznym porwano jej przyjaciółkę nekromantkę. Starszyzna, która kieruje całym światem magicznym, zleca Jadze odnalezienie sprawcy i ujawnienie go im. Gdy pochłonięta tą sprawą Jada wraca do domu okazuje się ze jeden z jej "kolegów" z pracy próbuje ją jej pozbawić co skutkuje zawieszeniem policjantki. Mając czas wiedźma skupia się na swoich sprawach w świecie nadnaturalnych zamieszkałych pod Toruniem. Wraz z diabłem Mironem i aniołem Joshua podąża śladem porwanych, by unicestwić maga pożywiającego się ich mocą. Czy im się uda nie zdradzę, powiem tylko że nie wszyscy wyjdą z tego żywi.
Link do opinii
Avatar użytkownika - drakusia
drakusia
Przeczytane:2015-10-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52,
świetna książkajuz od bardzo dawna nie czytałam polskiej ksiązki z takim zapałem i zapamiętaniem....
Link do opinii
Avatar użytkownika - mirk
mirk
Przeczytane:2013-02-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Urban fantasy? Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, mimo to pozytywnie oceniam ten debiut: rozrywka, humor, wartka akcja. Nie jest to dzieło wybitne, ale takie nie miało być. Miało sprawiać, że dzień stanie się lepszy a wieczór ciekawszy. Dla mnie - idealnie. Przełknęłam nawet nadmiar dylematów sercowo-seksualno-etycznych. Wszystko czemuś służy. Jedynie przyczepiłabym się do korekty - czy Fabryka nie dostrzega powtórzeń lub zagubionej logiki w szyku zdań?
Link do opinii
Avatar użytkownika - babet
babet
Przeczytane:2015-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2014-11-19, Ocena: 1, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Zetka_Siedlce
Zetka_Siedlce
Przeczytane:2014-09-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Wypożyczone (2014),
Avatar użytkownika - Ruczek
Ruczek
Przeczytane:2013-03-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Chcę mieć,
Avatar użytkownika - Mimozami
Mimozami
Przeczytane:2013-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona. Do pierwszoosobowej narracji mam wstręt od czasu skończenia z mangami i ich bohaterami przedstawiającymi się nie z gruszki, ni z pietruszki, oznajmiającymi jak gdyby nigdy nic, że oto są w pewien sposób wyjątkowe. Najlepiej przy śniadaniu, wychodząc do szkoły. Albo i bez śniadania, gdy zaśpią. Tu zaczęło się od trupa staruszki w mieszkaniu i jakoś tak wyszło, że główna bohaterka wyjawiła nam prawdę o swoim drugim jestestwie. Co prawda, do tej pory nie wiem, czemu wszyscy narratorzy tak bardzo mi ufają, ze wyjawiają swoje sekrety, zwłaszcza, ze opowiem je wszystkim, gdy mnie sekret zaciekawi. Ten zaciekawił. Borze błogosław wszelakich bohaterów, którzy nie są nastoletnimi sierotami z magicznymi zdolnościami. Dora, choć wyjątkowa w swym magicznym dziedzictwie, nie wygląda na zagubioną nastolatkę i nie każe wysłuchiwać jak to się czuje pokrzywdzona i jak ciężkie ma życie. Ruda, sarkastyczna, niegrzeczna, doskonale pasuje do niej określenie 'wredna sucz'. Od razu zyskuje sympatię - chyba faktycznie otacza ją niezwykła magiczna aura, bo po takim przedstawieniu należałoby raczej zapragnąć skopać jej tyłek (co nie jest takie łatwe) i dopisać do listy jako kolejną persona non grata. Ale chyba słuszność sprawy i, nie bójmy się przyznać, fakt, że większość dziewczyn chciałaby być taka jak ona a większość mężczyzn lubi takie kobiety jak Dora, nie pozwalają, by to zrobić. Ona jest po prostu fajna. I nosi giwerę, to też ważny powód, by jej nie wadzić. Tak się złożyło, że, oprócz giwery, posiada też moce magiczne. I drugie, sekretne życie, w którym towarzyszą jej diabeł i anioł. I nie takie małe kurduple siedzące na każdym z ramion. Całkiem postawni i nieziemsko przystojni. Bo i wszystko w alter ego Torunia jest raczej nieziemskie. Magiczne. Niestety, nieziemskie są także kłopoty. Jakby mało było roboty z policyjnymi śledztwami i 'przyjemnościami', na jakie stać tylko wyjątkowo zaciętych nie-kolegów z pracy, przyszło dziewczynie zmierzyć się z tym, z czym nie poradzili sobie najwięksi spośród magów, wampirów, wilkołaków i reszty nadnaturalnej spółki. A czyta się o tym znakomicie.
Inne książki autora
Seria o Dorze Wilk (Tom 1). Złodziej dusz
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Seria o Dorze Wilk (Tom 1). Złodziej dusz

"Break on through (To the other side)". Nie ma czasu na pierdoły. Oto Dora Wilk - policjantka i wiedźma w jednym. Do obu stron osobowości podchodzi śmiertelnie...

Ropuszki
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Ropuszki

Dora Wilk powraca! A wraz z nią jej wesoła kompania bohaterów, których pokochaliście czytając heksalogię. 14 opowiadań ze Świata Thornu. Nie tylko z perspektywy...

Reklamy