Zwierzakowo

Wydawnictwo: Goneta.net
Data wydania: 2012-05-31
ISBN: 978-83-62041-71-8
Dodał/a książkę: Silviana

Autor zaprasza czytelników na niesamowitą przygodę w świat ludzi, zwierząt i ich zwyczajów. To doskonała lektura w formie przystępnych, rymowanych wierszyków dla dzieci, ich rodziców, a także i samych nauczycieli. W trakcie przygody czytelnik ma okazję poznać różne ptaki, ssaki, a także mieszkańców odległych terenów. Wolumin autorstwa Gabriela Wasilewskiego składa się z 17 rymowanych, łatwych do zapamiętania wierszyków. Dziecko może zatem poznać m.in. takich bohaterów jak: dzięcioł, zajączek, krecik, jeżozwierz, kangur, a także mieszkańców Afryki i dalekiej, mroźnej północy. Wykorzystanie waloru dydaktycznego i edukacyjnego tej książeczki powinno stać się priorytetem współczesnych rodziców. Opisane zdarzenia, rozmowy, a także zachowania mogą stać się zalążkiem rozmowy z dzieckiem i wprowadzania go świat ludzi i zwierząt żyjących w jego najbliższym otoczeniu. Wiele utworów posiada również morał, który z pewnością może posłużyć jako przykład do kształtowania odpowiednich wzorców zachowania u dzieci. Ponadto rymowanki można wykorzystać w celu ćwiczenia pamięci u dzieci poprzez zapamiętywanie najpierw krótszych, następnie dłuższych utworów, które łatwo wpadają w ucho. W mojej opinii jest to doskonała lektura, którą polecam zarówno dzieciom, ich rodzicom, jak i nauczycielom przedszkola i nauczania zintegrowanego, bowiem można ją wykorzystać zarówno w edukacji domowej, jak i programowej. S.P-M.

Kup książkę Zwierzakowo

Zobacz opinie o książce Zwierzakowo