Alyssa i czary

Tom 1 cyklu Alyssa z innej krainy

"Alyssa i czary" jest to pierwszy tom z cyklu " Alyssa z innej krainy" autorstwa A.G. Horward. Autorka powieści chciała oddać hołd Lewisowi Carrollowi pisząc mroczniejszą wersję "Alicji w krainie czarów" z nadzieją, że to zachęci czytelników do siegnięcia z powrotem po tę cudowną powieść, którą większość z nas zna.
Powieść A.G.Horward należy do fantastyki i przedstawiają historię dziewczyny, która żeby uratować swoją rodzinę musi naprawić błędy Alicji. Alyssę Gardner dręczą urojenia. Nieustannie słyszy głosy kwiatów i owadów. Gdy odkrywa, że Kraina Czarów istnieje naprawdę cały jej świat po prostu staje na głowie. Jej przodkowie ani ona jednak nie są szaloni. Na kobietach z tej rodziny ciąży klątwa, którą może zdjąć tylko Alyssa. Jednak Kraina Czarów jest znacznie mroczniejsza niż w tak dobrze nam znanej "Alicji w krainie czarów".
Magia,intrygi i walka o władzę są tutaj na porządku dziennym.
Książka w większości napisana jest bardzo dobrze jednak w pewnych momentach odbierałam wrażenie, że jest pisana na siłę. Było parę takich momentów w których po prostu nie chciało mi się czytać, jednak dobrnelam do końca książki i cieszę się, że takich momentów było niewiele. W każdym razie zawsze uwielbiałam "Alicję w Krainie Czarów", więc z przyjemnością wróciłam tak jakby do kontynuacji tej opowieści.
Pierwsze, co przyciągnęło mój wzrok czytając tą książkę to z pewnością okładka. Idealnie obrazuje główną bohaterkę powieści i z pewnością właśnie przyciąga wzrok.
A, więc podsumowując uważam, że warto zapoznać się z tą historią. Zwłaszcza miłośnikom "Alicji w Krainie Czarów" ta książka może przypaść do gustu. Wrócić w tak dobrze znany świat jednak trochę przekształcony i zmieniony. Jednak opisany na podstawie właśnie "Alicji w Krainie Czarów. "

Informacje dodatkowe o Alyssa i czary:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2018-08-22
Tytuł oryginału: Splintered
Tłumaczenie: Janusz Maćczak
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Alyssa i czary

Kup książkę Alyssa i czary

Alyssa i obłęd
A.G. Howard0
Okładka ksiązki - Alyssa i obłęd

Życie Alyssy Gardner obfitowało ostatnio w dramatyczne wydarzenia. Na szczęście teraz przed nią już tylko ukończenie szkoły, bal - i będzie mogła rozpocząć...