Co, jeśli

Powieść obyczajowa dla młodzieży z "wielką" tajemnicą w tle. Opowieść Cala, przerywana jest wstawkami z przeszłości z perspektywy trzech przyjaciółek Cala z dzieciństwa: Nicole, Richelle i Rae. Przeprowadzka Richelle do innego miasta rozbiła zgarną paczkę przyjaciół i doprowadziła do tego, że również Nicole odsunęła się od Cala i Rae. Studenckie życie Cala jest pełne przygód i byłych dziewczyn, przed którymi stale musi się ukrywać. Kiedy pewnego dnia spotyka zagadkową Nyelle, która wygląda jak Nicole, ale zachowuje się zupełnie inaczej, jego świat staje na głowie. Nyelle wciąga Cala w swoje szalone pomysły, a jednocześnie nie daje po sobie poznać, że kojarzy go z wcześniejszego życia. Plusy: + Wstawki z przeszłości opowiadane przez dziewczyny o dorastaniu i nawiązywaniu przyjaźni. Jest w nich to "coś" magnetycznego i przyciągającego czytelnika. Szkoda, że tych fragmentów jest tak mało. Minusy: - Porażkowy Cal jako główny bohater - nuda i żenada, niedojrzałość emocjonalna bije po oczach. - "Wielka" tajemnica... Jak tylko Nyelle się pojawiła, strzeliłam, że pewnie Richelle nie żyje. Przewidywalność książki mnie pokonała. Chyba dam autorce jeszcze jedną szansę i sięgnę po pierwszy tom serii "Oddechy".

Informacje dodatkowe o Co, jeśli:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2015-06-17
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: dayna15

Zobacz opinie o książce Co, jeśli

Kup książkę Co, jeśli