Tom 1 cyklu Co to znaczy
Krótka charakterystyka książki: - twarda okładka - małe kolorowe ilustracje- trafne symbole podtytułów - "zdjęcie" i krótki opis członków rodziny Bartusia ( głównego bohatera książeczki) do którego można w każdej chwili zaglądnąć w razie pogubienia się w tym kto jest kim - spis treści ( nie w każdej podobnej książce jest) ułatwiający wybór konkretnego związku frazeologicznego - zabawne anegdotki z życia Bartusia ( wiek około wczesnoszkolny) i jego rodziny, które świetnie tłumaczą znaczenie wielu związków frazeologicznych. Mój syn bardzo polubił tą książkę. Te krótkie podrozdziały zawsze czytam w ten sposób, że w pierw czytam tytuł, pytam czy wie co to znaczy, a potem czytam treść historyjki i ponawiam pytanie. Dzięki temu nawet jeśli nie do końca wiedział co to znaczy już poznał znaczenie konkretnego związku frazeologicznego i z łatwością zapamiętuje. Pytam też o te, które już poznał, stąd mam pewność, że nauka nie idzie w las. Znalazłam tu wyrażenia, które sama mylnie interpretowałam lub nigdy nie znałam! Przyjemna edukacja :-). Cały humor opiera się właśnie na bezpośrednim interpretowaniu konkretnych zwrotów przez Bartusia, który sprawia często wrażenie osoby która lekko upadła na głowę i udaje Greka, a jego rodzinka również przysparza dużo okazji do stworzenia humoru sytuacyjnego. Anegdotki są krótkie, ale wyczerpujące. Wielobarwne i interesujące dla dziecka. Polecam czytać dzieciom jako pomoc edukacyjną lub też czytać dzieciom z Zespołem Aspergera, dla których przenośnie, wieloznaczność, związki frazeologiczne są trudnym orzechem do zgryzienia.

Informacje dodatkowe o Co to znaczy... 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7672-003-6
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: CicheBaBum

Zobacz opinie o książce Co to znaczy... 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń

Kup książkę Co to znaczy... 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń

Wakacje detektywa Pozytywki
Grzegorz Kasdepke0
Okładka ksiązki - Wakacje detektywa Pozytywki

Hurra! Wakacje! W kamienicy ruch jak nigdy. Dominik jedzie na obóz, Zuzia na kolonie, Asia do babci. Wszyscy obładowani bagażami spieszą się na upragniony...

Horror, czyli skąd się biorą dzieci
Grzegorz Kasdepke0
Okładka ksiązki - Horror, czyli skąd się biorą dzieci

Pani Miłka połknęła dziecko! I wcale się z tym nie kryje! Na przedszkolaki pada blady strach. Kto będzie następny? Rezolutny Bodzio, Rozalka czy też Grześ...