Cuda z koralików. Projektowanie, inspiracje, wykonanie

CUDOWNE KORALIKI Koraliki. Małe, okrągłe, błyszczące. Przede wszystkim kojarzą nam się nanizane na sznurek, zawieszone na szyi, tradycyjny dodatek do tradycyjnego stroju. Coś co nosiły nasze babcie bądź matki. Bo i cóż więcej można z tego zrobić. Prawda? Absolutnie nie! Koralik to może i rzecz prosta, ale w odpowiednich rękach te kolorowe kuleczki naprawdę mogą zmienić się w cuda. A każde ręce zmienić się mogą w te odpowiednie, wystarczy trochę chęci i podręcznik taki jak ten, by tego dokonać. Co znajdziemy na stronach książki duetu Sara Withers/Stephanie Burnham? Właściwie wszystko, co mają koraliki do zaoferowania. Od absolutnych podstaw, po rzeczy dla wprawionych już w zabawy z tym gatunkiem rękodzieła artystycznego. W trzech częściach, na jakie podzielona została publikacja, omawiają autorki każdy z możliwych aspektów, zaczynając od materiałów i narzędzi potrzebnych do procesu twórczego, a na galerii i linkach do powiązanych z tematem stron internetowych kończąc. Pomiędzy natomiast rozciąga się bogactwo zdjęć, które przeplata się z bogactwem treści. Oprócz samych technik bowiem, czytelnik poznaje jakie są rodzaje koralików, materiały, na jakich można je wykorzystywać (a są to często rzeczy, o jakich bym nawet nie pomyślał), krok po kroku dowiaduje się, jak radzić sobie z pracą i jak wreszcie wykończyć finalny efekt. Co najważniejsze jednak, przekonuje się przy tym jakie rzeczy może wyczarować z czegoś tak prostego. Bransoletki i naszyjniki to jedno, ale przekonanie się, jakie trójwymiarowe prace można osiągnąć zwyczajnie zdumiewa i urzeka. Jak przystało na książkę dla każdego, ,,Cuda z koralików" są przystępne i łatwe w odbiorze, a przy tym niezwykle inspirujące. I przyjemne dla oka. Strona graficzna bowiem (z galerią na czele) nie tylko pokazuje co, jak i dlaczego, ale przede wszystkim pięknie wygląda. Znakomita jakość wydania doskonale koresponduje z jakością zdjęć, całość zaś to naprawdę świetna pozycja dla każdego zainteresowanego koralikami, nie zależnie od wieku i zdolności manualnych. Chcecie przekonać się, jakie i Wy możecie wyczarować cuda, sięgnijcie koniecznie, ta pozycja jest tego warta. Dlatego polecam gorąco. Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/03/14/cuda-z-koralikow-projektowanie-inspiracje-wykonanie-burnham-stephanie-sara-withers/

Informacje dodatkowe o Cuda z koralików. Projektowanie, inspiracje, wykonanie:

Wydawnictwo: Publicat