Główna bohaterka w wieku szesnastu lat została zgwałcona przez złoczyńców. O swojej ciąży dowiedziała się dopiero kilka tygodni później i była w ciężkim szoku. Nie wyobrażała sobie siebie pełniącą rolę matki, nie miała pojęcia ani warunków do wychowywania dziecka. Nie radziła sobie z tą myślą, jednak po pewnym czasie z pomocą innych ludzi podjęła decyzję - odda dziecko lepszej, zaradniejszej rodzinie. Jej malutka dziewczynka zostaje oddana w ręce poleconej rodziny, ale Minka stale stara się utrzymywać kontakt z rodziną zastępczą i interesuje ją rozwój oraz życie córeczki. Z wiekiem wiele rzeczy się zmienia, a coraz starszą Minkę zaczynają męczyć smutne i dręczące wspomnienia, które nakłaniają ją do odnalezienia córki. "Panie Boże, chciałabym jeszcze raz zobaczyć Betty Jane, zanim umrę. Nie będę zakłócać jej spokoju ani wkraczać w jej życie. Chcę tylko zobaczyć, jak ona wygląda." W książce "Czekałam na Ciebie" możemy obserwować przedstawioną historię od samego początku do samego końca. Opisane są dokładne przeżycia bohaterek w różnych chwilach, dzięki czemu możemy w zupełności oddać się lekturze i wczuwać się w najdrobniejsze szczegóły. Widzimy moment, gdy Minka dowiaduje się o ciąży, oddaje Betty Jane nowej rodzinie, ubolewa nad stratą i stara się radzić sobie z codziennością. Oprócz tego możemy spojrzeć również na sytuację, która ma miejsce dopiero po kilkudziesięciu latach, a która również opisana jest z najdrobniejszymi aspektami. Jest to niesamowicie wzruszająca i prawdziwa opowieść o dwóch kobietach, które spotkały się po 77 latach rozłąki. Czas ten był dla nich ogromnie trudny i ciężki, ale los chciał, aby te dwie kobiety ponownie się spotkały. Pomimo, że nie było to łatwe i na drodze stawało im wiele przeszkód, matka w końcu spotkała się ze swoją córką. Jedna z autorek owej książki to wnuczka przedstawionej Minki. Jest córką drugiego dziecka bohaterki. Gdy dowiedziała się o swojej rodzinnej historii, postanowiła spisać wszystko i opowiedzieć światu o losie, jaki spotkał jej najbliższych, Oprócz pięknie opowiedzianej historii, w książce umieszczone zostały również kolorowe i nieco starsze - czarno białe fotografie, przedstawiające najważniejsze momenty lub przedmioty z życia bohaterek. Możemy znaleźć tam zdjęcia młodej Minki, jej dziecka, wioskę z której pochodzi oraz najnowsze zdjęcia ze spotkania matki z córką. To niewątpliwie piękna i wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości i poszukiwaniu osoby, którą utraciliśmy, lecz wciąż kochamy. livingbooksx.blogspot.com

Informacje dodatkowe o Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-04-13
ISBN: 978-83-240-4118-3
Dodał/a opinię: livingbooksx

Zobacz opinie o książce Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach

Kup książkę Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach