Dzieci z Zamkowej Skały

Uwielbiam książki Natashy Farrant. Cieszę się, że Wydawnictwo Dwukropek je wydaje, a ja mogę je czytać.
Znacie "Czas po Iris" i "Miłość Flory", a także wciągającą"Podróż Krogulca"?
Sięgnijcie do najnowszej książki "Dzieci z zamkowej skały". Zapraszam Was na wyprawę do Szkocji.
A wiecie, gdzie jest Szkocja? Jest to kraj stanowiący część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Krajobraz w przeważającej części wyżynny i górski. Stolicą Szkocji jest Edynburg, natomiast największym miastem Glasgow.

W powieści Dzieci z zamkowej skały" poznajemy Alice, która została wysłana do niezwykłej szkoły z internatem w Szkocji! Dom Alice musi zostać sprzedany, ona i jej ojciec Barney zrobią wszystko, aby go odkupić - nawet jeśli nie jest to ściśle legalne.
Wszyscy wciąż tylko mówią o wielkim wyzwaniu, jakim jest bieg na orientację odbywający się w nowej szkole Akademii Stormy Loch, podczas którego uczniowie pozostają bez nadzoru przez całe trzy dni!. Alice widzi w tym swoją szansę. Poza szkołą może podjąć się tajnej misji. Musi tylko przekonać swoich kolegów z drużyny, porządnego Jessego i psotnika Fergusa, by wyruszyli w raz z nią przez dzikie szkockie wyżyny i wyspy w poszukiwaniu legendarnego zamku…

Jeśli lubicie czuć się jak odkrywca, lubicie poznawać nowe miejsca, zapraszam Was w podróż do Szkocji.
Zapraszam Was też do poznania historii o prawdziwej przyjaźni, która nie zawsze jest taka oczywista i prosta. "Dzieci z zamkowej skały" to też opowieść o poszukiwaniu siebie, o pozwalaniu sobie na bycie niedoskonałym (przecież nie ma ludzi idealnych), o akceptowaniu zmian, godzeniu się ze stratą i zawiedzionych oczekiwaniach, a także o nadziei i nowym początku. Warto pamiętać, że warto marzyć i nie nalezy się poddawać.
Jest to też opowieść szkole z internatem, która nie jest tak straszna, jak wszyscy myślą.

Opowieść mnie oczarowała i z wielką przyjemnością ją poznałam. Was też zapraszam.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Bardzo dziękuję.

Informacje dodatkowe o Dzieci z Zamkowej Skały:

Kup książkę Dzieci z Zamkowej Skały

Czas bez Iris. Pamiętniki Bluebell Gadsby
Natasha Farrant0
Okładka ksiązki - Czas bez Iris. Pamiętniki Bluebell Gadsby

Minęły trzy lata, odkąd siostra bliźniaczka 12-letniej Blue, Iris, zginęła w strasznym wypadku. Blue czuje, że tylko ona wciąż pamięta Iris. Ma wrażenie...

Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach
Natasha Farrant0
Okładka ksiązki - Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach

Jaka jest ,,idealna księżniczka"? Czy powinna być posłuszna? Schludna? Elegancko ubrana? Aby odpowiedzieć na te pytania, czarodziejka wysyła magiczne...

Forget Me Not
Julie Soto