Nabór

Tom 3 cyklu Sekcja

Nabór to ostatnia część trylogii zapoczątkowanej przez Zamęt i Odwet, w której łączą się wątki i powracają bohaterowie tetralogii Nielegalni.

Rośnie napięcie między Iranem i USA, świat stoi na progu wielkiej wojny. W Polsce do władzy wrócił autorytarny premier Bolecki, Sekcja została rozwiązana, a prokuratura szuka haków na Romana Leskiego.

Tymczasem Dima uzyskuje z Rosji informację, która elektryzuje Konrada Wolskiego i Sarę Korską. Dawny Wydział Q i rozwiązana Sekcja łączą siły, by rozwiązać ten problem. Wraca Jagan i Misza Popowski.

Zaczyna się wyścig z czasem, bo sytuacja międzynarodowa pogarsza się z każdym dniem.

Informacje dodatkowe o Nabór:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-03-24

Kup książkę Nabór

Nabór - opinie o książce

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2023-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Trzeci tom cyklu powieści szpiegowskich Sekcja pióra Vincenta V. Severskiego pt. ,,Nabór" to niezła cegiełka, liczy ponad 800 stron, a jednak podczas lektury wcale tej objętości nie czuć - historia od samego początku jest porywająca, a co więcej, nie ma w niej nic zbędnego! Autor w doskonałym stylu, z dużym wyczuciem dla polskiego języka, tworzy historię wielowątkową, która opowiada o tym, co dobrze znamy z życia prawdziwego - o poczuciu sprawiedliwości, o tym co jest dobre, a co złe, o żądzy władzy i ślepocie na dobro innych. O egoizmie i fanatyzmie religijnym, który nie tylko krzywdzi tych, co ślepo wierzą, ale i tych, których krzywdzą wokół. Mamy tu widmo wojny z Iranem i irańskich terrorystów szykujących zamach, polską władzę, która zamiast na dobru państwa skupia się na tym, by ukarać tych, którzy wybrali uczciwość a nie poparcie dla ich egoistycznej potrzeby utrzymania stołków. Mamy też braterstwo i chęć pomocy, ratunku tym, którym tylko się da. To wszystko toczy się w tempie bardzo dynamicznym, dużo się dzieje, co chwilę coś zaskakuje, a historia jest tym bardziej zajmująco zajmująca, bo postrzegamy ją oczami postaci, których kreacje są znakomite, do których czytelnik niesamowicie mocno się przywiązuje, więc te ciężko doświadczenia, na które autor ich wystawia, i w nas wzbudzają ogrom emocji. Niesamowita lektura, dzięki tej serii zmieniłam swoje zdanie o gatunku powieści szpiegowskiej! Gorąco polecam, najlepiej całą serię, choć w teorii da się czytać każdy tom oddzielnie.

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2021-11-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021,

Doskonale sie czyta, bardzo lubię tę serię. Przerażające jest, że postaci poltyków są tak bliskie prawdy. I oby się nie spełniło, że w tym koszmarnym rządzie jest ruski szpieg (chociaż wiele na to wskazuje).

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2021-06-14, Przeczytałam,

Vincent V. Severski powraca w dobrym stylu, a może nawet w wielkim stylu. „Naborem” zabiera nas w sam środek widma realnego konfliktu zbrojnego z Iranem, grożą nam samobójcze zamachy, władza myśli jak rozwiązać swoje uszy i oczy, pozostawieni sami sobie oficerowie za granicą - pozostawieni na pewną śmierć. Jeden z ministrów to wymuszka rosyjskiego wywiadu. Nad tym wszystkim czuwa autorytarny premier. Brzmi nieprawdopodobnie? Może i tak, ale jakże znajomo. Wystarczy wsłuchać się w to co oni  mówią … Powieść to niesamowity przekaz patriotyzmu, miłości, odpowiedzialności, dotrzymywania danego słowa a przede wszystkim wierności swoim zasadom.

Avatar użytkownika - Renata123mala
Renata123mala
Przeczytane:2021-06-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

[...] autor musi być szpiegiem swoich fikcyjnych postaci, podsłuchiwać pod drzwiami, podglądać, kiedy są sami, otwierać ich listy i domyślać się, na jaki temat milczą.

Wisława Szymborska

''Nabór ''

Vincent V. Severski

Wydawnictwo: Czarna Owca.

Literatura: Kryminał, Sensacja, Thriller.

Jeśli czytaliście trylogię zapoczątkowanej przez ; Zamęt ; i ; Odwet ; powieści, ta jest ostatnią w której powracają bohaterowie ; Nielegalnych ; tworząc zgraną grupę rozwiązanej Sekcji, która ma za zadanie rozwikłać dwie istotne zagadki.  Generał Tuszyński i nowy szef SWR, generał Aleksiej Biełow, wpadli na genialny pomysł by tuż przed rozpoczęciem wojny z Iranem zlikwidować Agencję Wywiadu pod zarzutem agenturalnej działalności byłej Sekcji na rzecz Federacji Rosyjskiej i tym samym obrócić uwagę od własnego udziału w awanturze, by móc wzmocnić tym samym sojusz Polski i USA, Izraelem, Wielką Brytanią, chcąc wpuścić konia trojańskiego do Unii Europejskiej. Tymczasem Irańskie służby specjalne wysłały do Warszawy grupę dżihadystów z Korpusu Męczenników, których celem miało być uderzenie w ważne cele w stolicy, zabić jak największą ilość ludzi. Są to przeszkoleni ludzie którzy ślubowali na Koran, by umrzeć za Allaha i ojczyznę. Jednym z członków grupy był ; Luka ; żołnierz z Sił Ghods, pułkownik Arif Harumi, syn generała Ahmada Harumiego, dowódcy tychże Sił. Wjeżdżając na teren Polski został przypadkiem sfotografowany przez siedzącą obok w pociągu kobietę która porównała go do sławnego aktora. Po jakimś czasie dziewczyna znika. A zdjęcie z Facebooka ujawnione, jak szybko się pojawiło tak uleciało z chwilą czasu. Nasza ekipa szpiegowska otrzymuje zadanie które ma polegać na uwolnieniu dwóch przyjaciół, których uprowadzono na misji w Iranie przez islamistów. Pomysł na rozwiązanie dwóch zagadek mają kluczowy. Pytanie, czy wypali? Kim jest człowiek legenda, Jagan, jaką misję ma do spełnienia Dima? Czy uda się powstrzymać Rząd Polski od kłopotów? Jak zakończy się ta powieść?

Brawurowo przeprowadzona akcja, która utrzymuje napięcie na wysokich obrotach. Kilkuwątkowa fabuła daje wiele znaków zapytania, omija, kluczy, rozwija dialogi tak, że czytelnik ma całkowity obraz tego, co się w koło niego dzieje. Polityczne przepychanki, męczennicy wysłani do ostatniej misji, błędy i wygrana. Dla mnie to nie tylko dobra książka, ale przede wszystkim świetna przygoda.

Avatar użytkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2021-05-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

,, Nabór" - Vincent V. Severski
Wcześniejsze tomy to ,, Zamęt" i ,,Odwet".

Moja miłość do książek tego Autora rozpoczęła się wraz z przeczytaniem pierwszej trylogii ,,Nielegalni". Tym samym dowiadując się, że bohaterowie powracają w nowej odsłonie nie mogłam przejść koło tych książek obojętnie.

Opis tradycyjnie na drugim zdjęciu.

Od razu informacja dla tych którzy nie przepadają za polityką. Ja również nie przepadam ? a w książkach jest ona podwaliną wydarzeń. Jednak Autor ma dar przedstawiania jej w taki sposób, że nawet ja bez problemu odnajdywałam się w tych intrygach.

Vincent V. Severski dał mi do ręki sensację z najwyższej półki. Można również określać te książki mianem powieści szpiegowskiej.
Razem z Konradem i Sarą walczyłam próbując zażegnać kryzys i ocierając pot z czoła. Tych książek się nie czyta, je się przeżywa. Jest szybka akcja, dynamika, napięcie no i powraca Jagan. Czy można chcieć więcej? No można ? zdecydowanie chce kolejnych książek spod tego pióra.

Autor potrafi czarować słowem. Jego powieści to po prostu kawał dobrej literatury. Ma świetny styl, prowadzić dialogi które mogłabym czytać bez końca. Bohaterowie bardzo szybko przestają być czytelnikowi obojętni.
Całość tak genialnie skonstruowana, że nie sposób złapać oddech. Doskonale radzi sobie z utrzymaniem uwagi czytelnika. To książki z serii jeszcze jeden rozdział i idę spać.

Polecam Tym którzy kochają sensację oraz tym którzy jeszcze jej nie znają. To książki warte przeczytania.

Niepokorni
Vincent V. Severski0
Okładka ksiązki - Niepokorni

Vincent V. Severski wraca z kontynuacją trylogii o Wydziale Q. Po udanej operacji wywiezienia Michaiła Popowskiego z Rosji, Sara i Konrad wracają do Polski...

Dystopia
Vincent V. Severski0
Okładka ksiązki - Dystopia

Jerzy Kaziura, agent GRU, awansuje na stanowisko wicepremiera i koordynatora służb, wprowadzając chaos na najwyższych szczeblach władzy. Konrad Wolski...

Forget Me Not
Julie Soto