Siostra gwiazd. Trzy czarownice

Tom 1 cyklu Trzy czarownice

🧚Wieki całe nie czytałam książki fantasy. Nie byłam pewna czy mi się spodoba. Dlatego z oporem sięgałam po tą pozycję.

🧚Vianne to zakochana młoda czarownica (Ezra to jej wielka miłość), która po ciężkiej chorobie wraca do domu wraz ze swoimi siostrami. Wszystko wskazuje na to, że utraciła swoją moc. Ma nadzieję, że do niej wróci ponieważ szykuje się atak demonów. Ich król Regulus ma wielkie asporacje i pragnie je realizować.
To bardzo okrojona wersja opisu.

🧚Mamy tu spotkanie ludzi oraz magów i czarownic. Zagłębiamy się w świecie prastarych bogiń i demonów. Autorka czerpie ze starych wierzeń i dokłada im współczesności. Cudowna baśń dla bardziej dorosłych.

🧚Czytałam pozytywne opinie o tej pozycji i są w pełni zasłużone. Autorka ma dar snucia bajecznej opowieści. Z każdą stroną czujemy jak nas czytelników ogarnia magia czytania.

🧚Zaczarowała mnie ta książka. Miałam obawy a weszłam w nią jak nóż w masło. Świetnie napisana, dopracowana w szczegółach i poruszająca ważne wartości. Mamy tu walkę dobra ze złem. Jednak to wszystko na tle uczuć do rodziny, tradycji i miłości. To nie tylko dobra rozrywka, to wprost genialna powieść. Jak wielki było moje rozczarowanie gdy dotarłam do końca pierwszego tomu.
Świat Vianne pochłonął mnie bez reszty. Jestem po prostu zachwycona. Czekam na część drugą 💚
Muszę jeszcze dodać, że okładka mnie urzekła 😍 jest po prostu przepiękna 😍.

Informacje dodatkowe o Siostra gwiazd. Trzy czarownice:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-03-24
Tytuł oryginału: Sister of the stars
Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Dodał/a opinię: Ogrod-ksiazek

Zobacz opinie o książce Siostra gwiazd. Trzy czarownice

Kup książkę Siostra gwiazd. Trzy czarownice

Siostra księżyca. Trzy czarownice
Marah Woolf0
Okładka ksiązki - Siostra księżyca. Trzy czarownice

Vianne przeżyła atak demonów podczas ceremonii zaślubin Ezry i Wegi. Niestety wszystkie trzy siostry podstępem zostają wywiezione na dwór króla demonów...

Pierścień ognia
Marah Woolf0
Okładka ksiązki - Pierścień ognia

Zaginione insygnia, pradawna waśń i beznadziejna miłość... Opowieść o odwadze, walce i miłości, która jest silniejsza niż wszystko. Taris nie może uwierzyć...