Spotlight. Zdrada

Pierwszy raz czytam książkę o tej tematyce. Wcześniej byłam raczej za młoda na spiski religijne, a później nie było czasu na wyszukiwanie nowych typów literatury. Wiadomo, matura, nauka, ważne wybory. Ale natrafiając na tę pozycję stwierdziłam że warto poczytać od czasu do czasu coś innego. I tak rozpoczęła się moja czytelnicza przygoda. Już od początku zostałam zalana sporą ilością nazwisk i nowych faktów oraz wydarzeń i dat. I to mnie troszkę zgubiło. Wpuszczona w wir zdarzeń oraz nieznająca licznych postaci, czułam się troszkę ogłupiała w całym tym świecie. Dopiero po jakimś czasie poukładałam sobie wszystko w całość. A tu nagle pojawiali się nowi bohaterowie i nowe okoliczności. I cała zabawa od nowa. Troszkę to przeszkadzało w czytaniu i burzyło moją stabilność, ale poradzi łam sobie. Do książki zachęcała bowiem jej fabuła. Nie dość że wartka i ciekawa to jeszcze szokująca! Nie sądziłam ze wśród księży potrafią dziać się tak obleśne i niewłaściwe rzeczy. Oczywiście znając tematykę książki, przewidywałam możliwe zawarte w niej zdarzenia, jednak były pewne elementy fabuły mnie bardzo zaskoczyły. Zwłaszcza, iż jest to literatura faktu. Ciężko cokolwiek mówić o bohaterach, gdyż jak wiadomo, nie były to kreacje utworzone przez autorów, ale przedstawione rzeczywiste postaci. Jednak to jak były one opisane, okazało się bardzo realistyczne i autentyczne. Czytając pewne fragmenty, czułam się jakbym oglądała bardzo dobry film dokumentalny lub byłam świadkiem tych wydarzeń. A część z nich była nawet nie tyle co absurdalna co idiotyczna pod względem zachowania ludzi. Cóż, książka nie okazała się idealna, ale dobrze się ją czytało. Na pewno obejrzę jej ekranizację zwłaszcza, iż otrzymała 2 Oskary. Poza tym przedstawia ona wyjątkowo realne i przede wszystkim interesująca. Jak najbardziej warta przeczytania.

Informacje dodatkowe o Spotlight. Zdrada:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska