Bitwa

Tom 3 cyklu Zaklinacz

Drużyna Fletchera dostała się do eteru, za którego pomocą chciała przedostać się do swojej części świata. Podczas tej podróży przeżywa ona wiele niebezpiecznych przygód. Kończą im się żółte płatki pozwalające przetrwać w eterze, a biały ork z szamanami nie ustaje w chęci pozbawiania ich życia. Bohaterom udaje się szczęśliwie wrócić w mury Akademii Vocanów. Okazało się jednak, że ich powrót jest problemem, z którym musi uporać się władca. Sytuacja w stolicy nie jest dobra. Bohaterowie zostali uznani za zmarłych, a wojsko szykowało się do pacyfikacji dzielnicy krasnoludów.

Rozwiązanie zastanej sytuacji rzuca bohaterom kolejne wyzwania. Othello i Sylwa trafiają na front, a Flatcher wraz z krasnoludami, elfami, mieszkańcami Skór i swoim ojcem jedzie do Raleighshir, aby odbudować to miejsce. Co zastaną na miejscu? Czy uda im się uratować Hominium przed orkami?

Akcja w pierwszej części książki ani na chwilę nie zwalniała tempa. Trzymała w napięciu. Zawierała opisy nowych demonów i krajobrazów pojawiających się w różnych częściach eteru. Czytanie o odbudowywaniu Raleighshire też nie było nudne, a opis bitwy z orkami bardzo mnie wciągnął.

Kartek ubywało, a ja czekałam na opis obiecanej w tytule książki bitwy i obawiałam się czy się go doczekam. Doczekałam się, ale czułam niedosyt, ponieważ „bitewce” w Raleighshire autor poświęcił dużo więcej uwagi niż tej właściwej, tytułowej bitwie. Została ona rozegrana, moim zdaniem, za szybko.

Zakończenie również mnie zawiodło. Wesele, a i owszem, ale nie tej pary. Wykreowany, przez autora, wątek miłosny pomiędzy Fletcherem i Sylwą nie został rozstrzygnięty. Odniosłam wrażenie, że autorowi brakło pomysłu na zakończenie wszystkich rozpoczętych wątków i dlatego poświęcił na nie tylko kilka zdań.

Pomimo tych drobnych uwag polecam tę serią książek.

Informacje dodatkowe o Bitwa:

Kup książkę Bitwa

Summoner: Zaklinacz. Almanach zaklinacza
Taran Matharu0
Okładka ksiązki - Summoner: Zaklinacz. Almanach zaklinacza

Zaklinacz: osoba obdarzona zdolnością przyzywania demonów z Eteru, okiełznywania ich i nawiązywania z nimi emocjonalnej więzi. Opisana w bestsellerowym...

Contender. Zawodnik. Wybrany
Taran Matharu0
Okładka ksiązki - Contender. Zawodnik. Wybrany

Rozpoczyna się rozgrywka, w której stawką jest przetrwanie, a areną obcy świat, gdzie przeciwnicy czyhają dosłownie wszędzie. Zwycięzca może być...