Cyrk czyli historia domu wariatów

Autor: beezee

Rozdział II

 

            Puczybuty a reszty się dowiecie później.

 

Scena I

 

Puczybuty rok 1985. Mała mieścina na północny – wschód od Koluszek. W niewielkim domku na skrzyżowaniu dróg krajowych, czyli mniej więcej w  okolicach ronda regionalnego – stoi uboga willa. I można by się w niej dopatrywać elementów renesansowych dworków, jednak takową nie była. Chałupka powstała w 20 roku XX wieku, a rodzina która ją obecnie zasiedla – zwie się Freszyńskimi. Historia tego kompleksu jest bardzo interesująca, gdyż pani Freszyńska – babcia męża Aliny Freszyńskiej – otrzymała go od niemieckiego dowódcy sił zbrojnych A. Hitlera. Zwali się oni SS, a ten człowiek nazywał się Karl von Strassenburger.

Dokładnie nie wiadomo co kobieta w nim widziała, bo jak polka pokochała niemca to wielka niewiadoma.

Ani on nie był przystojny, ani bogaty, ani w jej typie. Chodziły natomiast plotki, że zrobiła to w celach komercyjnych. Chciała się przypodobać jemu po to, aby nie zostać usuniętą z miasteczka. Chodziło również o to, aby rodzina Freszyńskich nie zakończyła swojej historii na początku XX wieku. Od tamtego czasu rodzina Freszyńskich jest właścicielem tego dworku (willi)  i przechodzi prawo własności z matki na córkę, aby ród nie wygasł. Kobiety jak wychodzą za mąż i tak nie zmieniają nazwiska ze swojego na męża, lecz mąż otrzymuje nazwisko żony. Taka byłaby w najkrótszy sposób ukazana historia majątku rodziny Freszyńskich.

 

Scena II

 

Poznajemy tutaj 25 letnią panią domu – Alinę Freszyńską, której mąż 5 lat temu wyjechał i do tej pory jeszcze nie wrócił. Choć co jakiś czas ktoś przesyła jej stałą kwotę miesięcznie (100000zł). Pani Alina jest dość ładną kobietą o brązowych oczach, o smukłym ciele jakie można ujrzeć na obrazie „Wenus z Milo”. Włosy koloru ciemny kasztan, usta pełne czerwone, lecz mówią że:”wygląd to nie wszystko”. Kobieta jest również nie głupią młodą mężatką, bo nie daje się naciągaczom, domokrążcom i innym mężczyznom, którzy nie raz po wyjeździe jej męża – zalecali się do niej. Jej inteligencja utrzymuje się na poziomie 12 w 10 stopniowej skali inteligencji stworzonej przez rodzinę Freszyńskich  - już w czasach przedwojennych. Alina Freszyńska – młoda kobieta mająca wszystko a jednak nie mająca nic. Jedyne co mogło dać jej pełnię szczęścia (spełnienia) – były dzieci, których jeszcze nie miała. (Do czasu)

 

 

 

Scena III

 

Spotykamy Alinę Freszyńską jak zawsze w dworku. Z braku męża u boku, ani dzieci w domu – kobieta płacze i .....

 

Alina

            Mężu gdzie jesteś?

    &

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy