Jak to jest z tą przyjaźnią w życiu człowieka?

Autor: jestempsychiczny

 

Człowiek to istota społeczna. Potrzebuje bliskości, zrozumienia, równowagi. Mówi się, że najprawdziwsza jest ta przyjaźń, gdy jeden za drugiego oddaje swoje życie.

Każdy odbiera rzeczywistość w zupełnie inny sposób. W sposób tylko i wyłącznie dla siebie zrozumiały. Oczywiście na drodze życia można znaleźć kogoś, kto będzie nam przypominał nas samych zarówno w zachowaniu, w gustach, ideach, które wyznajemy lub posiadaniu wspólnego wroga. To zrozumiałe, że jeśli tacy ludzie zetkną się ze sobą, niewykluczone, że zaistnieje potrzeba bliższego poznania. Z autopsji wiemy, że przyjaźń nie rodzi się w ciągu dni, lecz jest procesem wieloletnich i różnorodnych doświadczeń. Przyjaźń odgrywa różne role w życiu człowieka na przykład bywa odskocznią dla stłoczonych myśli, jest azylem w samotności, czynnikiem motywującym do dalszego działania a czasem drogą prowadzącą do czegoś głębszego, czym na przykład jest miłość.

 

Ciężko jest rozdzielić ludzi od siebie, kiedy są mocno do siebie przywiązani.

Przyjaźń jest jak najprawdziwsza magia, która daje wiele siły.

Przyjaźń jest potrzebna każdemu z nas, niezależnie od tego kim jesteśmy lub kim byliśmy.

Jestem świadomy tego , że nadejdzie taki dzień kiedy wszystko co piękne się skończy, że przyjdzie taki dzień gdy trzeba będzie się  pożegnać i ruszyć swoją drogą z dala od najbliższych. Nie pozostaniemy osamotnieni w tej wędrócwce. Naszych pieknych wspomnień nikt nie zdoła wyrwać z naszych głów i serc.

 

1

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy