Tunel

Autor: al-ks

            Kilka miesięcy później…

-Kiedyś, Gloria znalazła karty bankowe, sprawdziła konto i okazało się, że jest bogata- nie musi pracować. Wszystko jest dziwne. Nie ma pojęcia, dlaczego dokonuje tych wszystkich wyborów. Nie wie skąd pochodzi. Jest samotna. Ciągle wracają pytania… na które nie potrafi odpowiedzieć.

            Życie Glorii jest dziwne. Nie wie dlaczego. Gdyby znalazła kogoś, kto mógłby powiedzieć jej cokolwiek. Jedno zdanie na temat jej przeszłości.

  

Moje życie jest takie nijakie. Nie wiem co działo się wcześniej. Może wyszłam z Domu
i …nie wróciłam. -Może ktoś mnie szuka? Poznam prawdę. Dowiem się, dlaczego moje życie straciło sens… Bo przecież kiedyś musiało mieć sens… -Prawda?

 

Rozdział 4

 

 

Śniła.

Znowu ten sam sen. Ktoś chce ją zabrać gdzieś indziej? 

Tunel. Ten sam. Wąski korytarz. Ciemność.

Nie ma światła, które widziała poprzednim razem.

-Gdzie jestem?

W oddali zauważyła sylwetkę- mężczyzny.

-Zaczekaj!- krzyczała.

Zniknął.

            Gloria każdej nocy śniła o tunelu. Oblewał ją zimny pot. Nie wiedziała jaki jest powód ,dla którego musi przeżywać ciężkie, męczące sny. Budziła się przemarznięta.

Bała się. Ale nie tylko sny nie dawały jej spokoju. Odczuwała czyjąś obecność. Każdej nocy. Tego bała się najbardziej. I godzina… zawsze budziła się o tej samej godzinie. Spojrzała na zegarek- trzecia nad ranem.

            Nazajutrz obudziła się dokładnie o tym samym czasie… czuła, że coś jest nie tak.

-Ktoś tu jest..- Dostrzegła postać… przestraszona przyjrzała się cieniowi jaki widziała. Ale jego już nie było. Zniknął.

            Sen prześladuje ją już długo. Ale postać mężczyzny widzi od kilku tygodni. Ile to będzie trwało? Teraz widziała go naprawdę. Jak się tutaj dostał? I zniknął. Gloria obawiała się każdej minuty, którą spędzała poza domem, ale i w nim. Kim jest nieznajomy?

            Gloria jakiś czas wcześniej spotkała chłopaka, który pomógł jej ,kiedy zemdlała. Ma na imię Daniel. Często się  widują. Ale Daniel jest bardzo tajemniczy. Mówi o swoim życiu niewiele. Nie ma rodziny. Podobnie jak Gloria.

            Pewnego dnia, Gloria postanawia zwierzyć się Danielowi ze swoich przeżyć. Chłopak nie do końca rozumie ,co czuje Gloria. Jednak nie postrzega jej jako szalonej.

Przyjaźń rozkwita z każdym dniem. Ufają sobie. Nagle Daniel postanawia, że powinni trochę ograniczyć kontakt ze sobą.

            Dziewczyna nie jest przekonana co do pomysłu przyjaciela. Kiedy Daniel nie odzywa się przez dłuższy czas, Gloria wyciąga wnioski. Zauważa, że kiedy jest z chłopakiem, czuje przyciąganie. Dziwne -znane uczucie- przyjemne. W snach widuje chłopaka, który jest bardzo podobny do przyjaciela. Nieznajomy czegoś od niej chce. Tylko czego?

            Sny nie ustały. Poczucie zagrożenia też. Człowiek, którego widziała kilka tygodni temu. Jest zagrożona? Nigdy więcej Go nie widziała.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy