OGRODNICZKA

Autor: kkodik

OGRODNICZKA

 

 

   Historia ta ma swój początek wiele lat temu. Jak każda bajka ale i nie bajka. A kończy się w czasie teraźniejszym. Czyli teraz .

   Dziwna to będzie bajka lub nie bajka. Zapytacie dlaczego? I słusznie. Otóż . co  potrzebne jest na końcu bajki  ?Łatwe pytanie ? pewnie że tak. Rączkę  podniesie nawet kilkuletni uczestnik zajęć szkolnych  .Oczywiście  - morał .A w nie bajce ? Tu już trudniej , mały brzdąc może mieć kłopoty . ale nie co większy brzdąc odpowie – być może wnioski? Tak .Wnioski.

   Każdy wyciąga wnioski według własnego rozeznania. Mały człowieczek w swojej naturalnej mądrości , nie zmąconej doświadczeniami życia rozezna bajkę i nie bajkę w sposób najbardziej prawdziwy. Dlatego uwielbiamy i warto czytać maluchom bajki.

   Dorosły czytelnik , który ma za sobą ogrom przeżyć , lepszych i gorszych dni, ma zbudowany kręgosłup emocjonalny i moralny , także lepszy lub gorszy, percepcję świata zmąconą rzeczywistością w której przyszło mu żyć postawi morał lub wyciągnie wnioski we własnym poczuciu prawdziwości . Jakiej? – zapytacie .Swojej.

Jakież to banalne ale prawdziwe.

   Więc cóż . Czas zacząć niezwykła opowieść. Poprowadzimy Was nasi drodzy czytelnicy ścieżkami  Prawdy i Uczciwości, pięknej Natury i okoliczności jej sprzyjających  Zwierzaczków z swoją przyjaźnią, Miłości ,Rozczarowań, zdumiewających wydarzeń  a także słodkiej Manipulacji tak nie lubianej.

   Gotowi do niezwykłej podróży?  To plecak na plecy , uśmiech na buzi  i w drogę.

A wszystko zaczęło się w krainie pięknych ogrodów . W małym domku za lasem.

 

                                                                    

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy