Druidowie Galijscy - horoskop drzewny

Autor: dydymus

 

Jego solidność nie znosi zmian. Jest raczej konserwatystą. W stosunkach z innymi – egocentryczny. Biada wam, jeśli będzie waszym partnerem na przyjęciu…

Inteligencja dębu jest konkretna – stoi mocno na ziemi. W pracy jest człowiekiem czynu, nie jest jednak pozbawiony intuicji.

 

Dąb jest drzewem błogosławionym, płodnym. Szukajcie zawsze schronienia w cieniu jego opiekuńczych gałęzi.

 

BRZOZA:

(Twórca - 24.VI – przesilenie letnie)

Przykładem osoby pod wpływem brzozy jest: Jan Chrzciciel.

Drzewo piękne i delikatne. Żywe, eleganckie i efektowne. Jest osobą lubianą i poszukiwaną w towarzystwie. Sympatyczna miła brzoza nigdy nie sprawia otoczeniu kłopotu. Nie zrujnuje także waszego budżetu, potrzebuje tak mało! Nie lubi obfitych posiłków, pije umiarkowanie, nie zaśmiewa się bez powodu. Nie znosi wulgarności w żadnej dziedzinie życia. Jest zupełnie pozbawiona snobizmu.

 

Kocha życie na łonie natury, ale łatwo dostosowuje się do innych sytuacji, byle by dano jej pracować w spokoju. Niech was nie zmyli jej delikatna powierzchowność – potrafi być tytanem pracy.

 

Nie przeżywa miłości namiętnie. Jej uczucie jest stałe i wierne. Zawsze uczyni wszystko, aby partner był z nią szczęśliwy. Nie żałuje nigdy swego wyboru, chyba, że wyjątkowo źle trafi.

Posiada sporą inteligencję połączoną z wyobraźnią. Jeśli okoliczności ułożą się jej pomyślnie będzie zawsze pracować twórczo.

 

Inteligencja, pracowitość, fantazja powinna jej otworzyć wszystkie drzwi. Brzoza jednak nie posiada zbyt wielkich ambicji, wystarczy jej twórczość, dom i dobra biblioteka. Wokół niej zawsze wyczuwa się atmosferę spokoju, zadowolenia i zwykłego ludzkiego szczęścia.

 

OLIWKA:

(Mędrzec - 23.IX – zrównanie jesienne)

Przykładem osoby pod wpływem oliwki jest: Cesarz August.

Mimo iż powierzchowność przeciętna, oliwka nie jest pozbawiona wdzięku, potrzebuje słońca i w cieple uczuć – rozkwita.

 

Z chorób prześladuje ją całe życie najczęściej reumatyzm. Jest osobą pełną rozsądku i unika wszelakich agresywnych i gwałtownych scen. Pełna dyskrecji nie interweniuje w życie swego otoczenia. Jej tolerancja i delikatność nie mają nic wspólnego z obojętnością. Przeżywa głęboko sprawy swych bliskich. Usposobienie pogodne, charakter spokojny, duże poczucie sprawiedliwości. Trochę psycholog, stara się w czuć w sytuację swoich bliskich i otoczenia.

 

W miłości pozbawiona raczej uczucia zazdrości – nigdy jej nie okazuje. Toleruje wolność swego partnera, nawet, jeśli ma jej to sprawić ból. To nie jest słabość ani rezygnacja – ot po prostu życiowa filozofia.

 

Inteligentna zdolna do refleksji. Lubi książki chętnie otacza się mądrymi ludźmi. Wnosi w domu spokój i szczęście.

 

BUK:

(Wynalazca - 22.XII – przesilenie zimowe )

Przykładem osoby pod wpływem buku jest: Puccini

Piękny i szlachetny. Dba bardzo o swoją powierzchniowość, nawet trochę do przesady. Dużo dobrego gustu, tak w ubiorze, jak i w urządzeniu swojego lokum, jeśli środki materialne mu na to pozwolą.

 

Robi śmiałe projekty w życiu i- co najważniejsze - zawsze je realizuje. Wspaniały organizator swojego życia. Chociaż praktyczny i życiowy, zawsze zdolny jest do uczuć szlachetnych. Znakomity gospodarz budżetem domowym. Oszczędny acz, nie skąpy i nie marnotrawny. Nadaje się na kierownicze stanowiska. Jest człowiekiem rozważającym za i przeciw i nieryzykującym nigdy.

 

W miłości buk nie wyróżnia się fantazją. Jego postawa jest pełna rozsądku i w tej dziedzinie jest doskonałym współmałżonkiem. Chce mieć urządzony wygodnie dom  i wysoki komfort życia. W późniejszym okresie przeżywa jeden lub dwa niegroźne flirty – przygody. Bardzo dba o formę – aż do obsesji. Dieta, sport, aby zachować sylwetkę i piękność do późnej starości.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy