Amelia..... pełna wersja

Autor: Juni

 Zapach mandarynek unosił się w powietrzu , racuchy na kolację pycha. Kawa z mlekiem i cukrem roztaczała swój zapach po kuchni i salonie.. Od tamtej wizyty minęło parę tygodni. Amelia popija kawę i myśli jak szybko biegnie czas. Agata nie odzywa się od tamtego czasu i tak milczą obie.

-To nic , że go znam już tyle lat .Och kawa stygnie a ja nadal nie wiem co myśleć. Pan x odzywa się i czasem myślę , że to normalne przecież prosiłam go ,żeby mnie nie opuszczał. Kurcze posłuchał mnie.... !! czemu dopiero teraz? nie ważne.... ,- Amelia wzięła na ręce synka i poszła do pokoju. Po dwudziestu minut wyszła cicho przymykając drzwi. Synek zasnął. Zastanawiała się czy to dzięki jej bajce czy nieodpartej potrzebie snu. Pewnie obie siły. Bajka była ciekawa o sprytnym lisku , który był głodny i odwiedzał dom mieszkający po sąsiedzku.

-Sama nie wiem skąd mam pomysły na bajki. Zawsze zasypia. Męża też kiedyś tak u spałam  No tak teraz pytanie co ja mam robić? jaką bajkę sobie opowiedzieć ,żeby było łatwiej zasnąć Jednego jestem pewna życie nie jest proste a wręcz przeciwnie.,- poszła do kuchni zrobić sobie gorącej czekolady

-o i chyba jeszcze trochę piernika zostało -, Amelia od jakiegoś czasu podjadała wieczorami Pan x pisze, może dlatego się opycha . A szkoda bo pójdzie jej to w tyłek i boczki. Potem będzie się mordować ćwiczeniami, usiadła przy kominku wspominając dawne czasy. Jakiś czas po zaręczynach Pana x napisał czy mogą się spotkać, nie tu,  tylko gdzieś pojechać. Serce jej zadrżało. Poczuła suchość w gardle i panikę "w co mam się ubrać?"... Było jej gorąco na duszy i puls szalał. Wyrzuciła wszystko z szafy i podrzucała do góry co się nadaję, ale nic się nie nadawało. W końcu otworzyła inną szafę i znalazła białą sukienkę na cienkich ramiączkach. Teraz by jej w życiu nie ubrała . Ale to było dawno. Pomalowała się i z bijącym sercem poszłam na umówione miejsce. Stał autem pod sklepem. Mało romantyczne, no cóż takie czasy były. Facet nie chciał się rzucać w oczy.

-o ciasto miałam wziąć....,- odłożyła koc na podłogę i poszła do kuchni. Wyjęła blachę z piernikiem. Pachnący piernik z orzechami i dżemem truskawkowym wypełnił swoim zapachem cały dom.

-mniam, - oblizała się patrząc na ciasto, jakby z miesiąc nic nie jadła. Czekolada stała na kominku i się grzała... Na czym skończyłam? Aha na sukience Amelii. Wsiadła do auta tak jakbym robiła coś nielegalnego jakby kogoś uprowadzała ,chore nie?

....Była spięta i nieszczęśliwa za razem. Miała nadzieję , że stanie się coś takiego , że "uciekną

razem i zapomną o wszystkim co było nie tak. Niestety nie. Była smutna. Udawała tylko .Nie powie

mu przecież...Zostań ze mną... Banalne .I oczywiste dla ludzi , którzy się kochają, A on twierdzi ,

że kocha ją ,ale inaczej jak siostrę.... bzdura....!!!!!! Nie wierzyła mu. Nikt by nie uwierzył. Bo jaki zaręczony facet odwiedza swoją byłą i spędza z nią czas??? Właśnie. Cisza oznacza potwierdzenie.

Boli nadal a myślała, że już nie tak. Amelia leżała na podłodze przykryta kocem powoli zasypiała ,miała jeszcze siłę coś mamrotać pod nosem. Nagle się zerwała do pozycji siedzącej.

- Drogi Panie x zbyt szybko uleciało coś co mogło dać szczęście.. sen jej kompletnie uleciał i na dodatek księżyc świecił jak szalony . Ciekawe czy ktoś kiedyś przeżywał to co ja,

pewnie nie. Ludzie sobie tak nie komplikują życia jak my.... Muszę iść spać póki mi głowa nie snuje marzeń jakiś dziwnych., które się nie spełnią. Tak Panie x ja panu tego nie wybaczę. Tak wszyscy wokół mają rację. To znaczy Agata. Hm... Ona , też swoje przeszła. Ale zaraz moment,-

Amelia usiadła nagle jakby ktoś wpadł do niej do domu... - a może ona tylko udawała? Kurcze, ale ze mnie ciele przecież ona jest aktorką.!!! Ja nie mogę.!! Teraz mi to pasuje, ona ma męża też aktora znają się od dawna. Jest trzymany jak w sejfie. Nie ma szans na ucieczkę poza jej radar. A gdzież tu nagle jakaś chęć romansu .Prędzej by mu kaktus urósł na dłoni niż by to zrobił. Och to babsztyl......,-Amelia opadła na koc i przysnęła mówiąc pod nosem ,że jej tego nie podaruję czy coś takiego..

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy