1.

Autor: lun_arosa
Czy podobał Ci się to opowiadanie? 0

Nie planowałam Jej poznać. Dosiadła się do mnie niespodziewanie w autobusie. Odnalazła mnie w tłumie ludzi. Dlaczego to akurat mnie szukała? Kto Jej o mnie powiedział? Czy widziałyśmy się już wcześniej?

            Nic nie mówiła. Twarz miała niewyraźną. Na głowę założyła kaptur, jakby obawiała się, że ktoś Ją rozpozna. Dłonie miała zimne. Dotknęła mnie przypadkiem. Ale wyglądała na radosną. To dobrze. Była wiosna, a ludzie wiosną powinni być radośni.

            Czy spodziewałam się tego co się stanie? Czy spodziewałam się, że zmusi mnie do wcześniejszego zakończenia podróży, że wysiądzie razem ze mną, że wywoła mnie płacz, lęk i niepewność? Moje przeczucie tym razem mnie zawiodło.

            Tuż przed końcowym przystankiem chwyciła tam, gdzie powinno być serce. Przeniknął mnie Jej chłód. Zaczęłam tracić spokojny oddech. Głowę opętały niespokojne myśli. Nie, to nie mogło się dziać. Nie w tłumie ludzi. Inni nie mogli mnie zobaczyć w takim stanie. Wysiadłam, nie mogłam postąpić inaczej. Powiew świeżego powietrza. Przystanek pośrodku najbardziej ruchliwej drogi. Tylko ja i pędzące samochody. Zaczynam odzyskiwać spokój. Tak, już jest lepiej. I nagle Ją zauważyłam. Stała tuż za mną. Musiała wyjść innymi drzwiami. Ale dlaczego? Czego ode mnie oczekuje?

            Zaczęła się przybliżać. Emanowała spokojem.

- Od dziś będziemy już na zawsze razem – powiedziała.

- Ale… Ale kim ty jesteś?

- Mam na imię Agorafobia. Na zawsze. Tylko ty i ja.

1
Najpopularniejsze opowiadania

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Forum - opowiadania
O autorze
lun_arosa
Użytkownik - lun_arosa

O sobie samym:
Ostatnio widziany: 2019-11-19 22:34:50