/neva/247934/intruz/240183/w-otchlani/278123/partials--czesciowcy/1263097
Avatar użytkownika - Madziuchna

Madziuchna - szuka książki

szukam książek w stylu "Igrzysk Śmierci" bądź "Niezgodnej" ale z własną oryginalną fabułą i historią. Żeby nie były żywcem spisane :) najchętniej czytam książki, z wartka ciekawą akcją, dreszczykiem emocji, gdzie fabuła jest nieprzewidywalna i wpleciony jest w nią romans. Mam nadzieję że coś się jednak znajdzie

przesuń
Gatunek Punkty jeśli twoja propozycja zostanie wybrana Autor? Elementy erotyki Przemoc
Fantasy/SF 10 Każdy Akceptowalne Akceptowalne

Propozycje

Brzmi to może bardzo nieskromnie, ale sądzę, że może Ci przypaść do gustu. Jak na razie jej kolejne fragmenty dodaję na blogu z książką www.miejsce-akcji.pl

I coś o świecie zbudowanym troszkę na zasadzie Panem oraz "Niezgodnej"- podzielonym na frakcje, oddzielonym od świata zewnętrznego, gdzie rząd sieje propagandę- ale jest tam i dziewczyna-buntowniczka, która postanawia się wyłamać.

Oczywiście godzien uwagi jest też po mistrzowsku napisany "Intruz", o świecie gdzie ludzie opanowani są przez wszczepiane im Dusze. Niezmiernie warto zagłębić się w tę powieść. Jest tu bohaterstwo, odwaga i chwile wzruszeń, a również daje do myślenia.

Polecam bardzo, o życiu samowystarczalnego społeczeństwa dowodzonego przez dyktatora, żyjącego na odizolowanym od wpływów zewnętrznych statku kosmicznym.

Fantastyka z prawdziwego zdarzenia - roboty, tajemniczy wirus, wymierająca populacja, rząd i jego ustawy, buntownicy i Kira - odpowiedniczka Katniss z "Igrzysk Śmierci". Początkowo książka może nie być wciągająca, ale po ok. 50 stronach akcja zaczyna przyspieszać. W "Częściowcach" odnalazłam wszystko to, czego szukałam w dobrej książce fantastycznej: przygodę, miłość, poświęcenie. Jest to, co prawda, dopiero pierwsza część, ale zasługuje na uwagę.

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy