/emigracja-uczuc/294325/dzieci-wolnosci/619566/powtornie-narodzony/290472/cukiernia-pod-amorem--hryciowie/249585/imie-twoje/217438
Avatar użytkownika -

- szuka książki

Szukam książki w stylu Pensjonatu na wrzosowisku-czyli o życiu Polaków na emigracji.

przesuń
Gatunek Punkty jeśli twoja propozycja zostanie wybrana Autor? Elementy erotyki Przemoc
Obyczajowe 10 Każdy Akceptowalne Nieakceptowalne

Propozycje

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81

Autor prośby o polecenie książki wybrał tego użytkownika! Zobacz opis książki w naszym serwisie!

Mogę polecić Ci tę książkę, którą powinna przeczytać każda para planująca wyjazd za granicę. A także wszyscy ci, którzy zazdroszczą tym pracującym poza granicami Polski. Jak również ci, którzy sądzą, że zarobione tam ciężko pieniądze wynagradzają im wszystko. Jeśli szukasz momentów refleksji, przemyśleń, wzruszeń i humoru - ta powieść będzie idealna.

Pasjonującą powieścią o emigrantach w ogólności jest też ta tutaj, chociaż także nie dotyczy Polaków. Jest to prequel losów bohaterów opisanych w trylogii "Jeździec miedziany"; w tej powieści opisana jest historia pradziadków autorki.

Gdybyś natomiast chciała może przeczytać coś o zbliżonej tematyce, ale nie musiałoby to mieć motywu przewodniego w postaciach naszych rodaków, zarekomendowałabym Ci również i tę lekturę. O repatriantach szukających swej tożsamości.

Poleciłabym Ci również tę pozycję, ale opowiada o Polakach wyniesionych na emigrację z powodu wojny. Powieść jest świetnie wykreowana, ale niezupełnie odpowiada Twoim oczekiwaniom powyżej. Ten tom jest najlepszy z całej sagi, aczkolwiek może być Ci trudno bezbłędnie śledzić losy bohaterów,nie znając poprzednich dwóch części. Przedstawiona poniżej przeze mnie Nurowska jest o wiele bardziej współczesna i idealnie wpisuje się w opisane przez Ciebie warunki (nawet jeżeli nie do końca wynika to z notki wydawniczej). Twój wybór ;) - ja polecam obie książki.

Znalazłam tę, jest to pierwsza część doskonałej trylogii.

1
Reklamy