/syn/969031/wykolejony/378740/zwodniczy-punkt/171194/klub-dantego/202684/w-glebi-lasu/243733
Avatar użytkownika - wamprus

wamprus - szuka książki

dynamiczna, wartka akcja, która wciąga z miejsca, zwroty akcji!

przesuń
Gatunek Autor? Elementy erotyki Przemoc
Kryminał, sensacja, thriller Każdy Akceptowalne Akceptowalne

Propozycje

Jak najbardziej godna polecenia wszystkim wielbicielom dobrze napisanego, dynamicznego kryminału. Jest dynamiczna, wielowątkowa, zrównoważona pod względem opisów, dialogów, akcji i jej nagłych zwrotów. Detale są wszechobecne, ale tylko te w jakiś sposób ważne dla wydarzeń lub niezbędne do budowania klimatu. Jest w niej sporo przemocy i mocnych scen, ale nie jesteśmy nimi epatowani. Na swój sposób jest to proza skandynawska - poprzez solidną dawkę pesymizmu i krytycznego spojrzenia na współczesne społeczeństwo, z drugiej strony pisarz nie dokonuje męczącej wiwisekcji umysłów i serc bohaterów. Nie bawi się w psychologa i psychoanalityka, socjologa i politologa. Stara się pogodzić amerykański styl pisania ze skandynawskim uwrażliwieniem na losy ludzi czy z doszukiwaniem się różnych postaci zła w każdym kącie rzeczywistości. Nesbo korzysta ze schematów, ale czyni to na tyle sprawnie, że jego książkę czyta się z niegasnącym zainteresowaniem. To nie jest thriller psychologiczny, raczej mieszanka czarnego kryminał i powieści detektywistycznej.

Niezwykle realistyczna fikcja. Obrazy przestępczego półświatka; detale mafijnego biznesu handlu ludźmi; codzienność seks-biznesu; pogrążanie się człowieka w uzależnieniach, które prowadzą do śmierci - to wszystko oddane jest tu naturalistycznie, wprost, bez ogródek, bez znieczulenia. Klimat jest mroczny i klaustrofobiczny. Fabuła to kilka stale przeplatających się wątków, rozgrywających się dodatkowo na różnych płaszczyznach czasowych.

Avatar użytkownika - madziojanka
madziojanka

Autor prośby o polecenie książki wybrał tego użytkownika! Zobacz opis książki w naszym serwisie!

Nie czytaj opisy z tylu ksiazki, beziesz bardziej zaintrygowana

Książka bardzo ciekawa. Dobry kryminał. Dla mnie najciekawsze były nawiązania do "Boskiej Komedii" Dantego Alighieri. Polecam.

Polecam - na prawdę wciąga i jest warta przeczytania :)

Reklamy