/cien-i-kosc/284273/pakt-zlodziejki/682129
Avatar użytkownika - madziojanka

madziojanka - szuka książki

Mam ochotę na trochę magii, coś na podobę książek trudi canavan. Coś co wciaga, że aż ciężko się oderwać od czytania. Magia, akcja, rozwinieta fabuła. Jakieś propozycję? Dziękuję za pomoc.

przesuń
Gatunek Punkty jeśli twoja propozycja zostanie wybrana Autor? Elementy erotyki Przemoc
Fantasy/SF 10 Każdy Akceptowalne Akceptowalne

Propozycje

Cień i kość jest pierwszym tomem trylogii Grisza, która należy do nurtu młodzieżowego fantasy. Fantasy odpowiednio dojrzałego pod prawie każdym względem. Podejmuje powieść tematykę dorastania, wyboru życiowej drogi, przyjaźni i zaufania, demoralizującej siły władzy i wiedzy. Dobre połączenie warstwy rozrywkowej i refleksyjnej, podejmowanie tematów prostych i złożonych, sięgnięcie po stosunkowo prostą formę i nie do końca prosty język sprawiają, że lektura powieści może przynieść sporo radości. Do tego atutem książki jest główna bohaterka, silna, ciekawa dziewczyna. Fantastyczna i zarazem romantyczna historia.

Książka zdecydowanie rozrywkowa, fantasy w klimatach historycznych połączone z powieścią przygodową i awanturniczą. Jej atutem są postaci, zwłaszcza tytułowa złodziejka i ciekawa, choć niezbyt oryginalna fabuła. Atutem jest dynamiczna akcja, pościgi, zasadzki, walki, zdrady, pojedynki słowne i szermiercze.

1
Reklamy