/pan-mercedes/911503/bez-mojej-zgody/1466/cien-i-kosc/284273
Avatar użytkownika - dj77

dj77 - szuka książki

Szukam książki wciągającej, ale też pouczającej, skłaniającej do myślenia. Nie musi być to fantasy czy sci-fi.

przesuń
Gatunek Autor? Elementy erotyki Przemoc
Fantasy/SF Każdy Akceptowalne Akceptowalne

Propozycje

Wciągająca :) Naprawdę polecam.

To książka o wartościach.

"Cień i kość" jest pierwszym tomem trylogii Grisza, która należy do nurtu młodzieżowego fantasy. Fantasy odpowiednio dojrzałego pod prawie każdym względem. Podejmuje powieść tematykę dorastania, wyboru życiowej drogi, przyjaźni i zaufania, demoralizującej siły władzy i wiedzy. Dobre połączenie warstwy rozrywkowej i refleksyjnej, podejmowanie tematów prostych i złożonych, sięgnięcie po stosunkowo prostą formę i nie do końca prosty język sprawiają, że lektura powieści może przynieść sporo radości. Atutem książki jest główna bohaterka, silna, ciekawa dziewczyna, wyrazista osobowość. Fantastyczna i zarazem romantyczna historia.

rilla ze Złotego Brzegu z pozoru wydaje się byc zwykła,ale czytajac ją rodzi się w człowieku taki duch aby coś działać:)

Cykl Monument 14 to proza pokazująca świat w obliczu katastrofy ekologicznej wywołanej przez człowieka. W szczególności zachowanie dzieci i młodzieży w sytuacjach dla nich skrajnych. Jest w niej coś z ducha "Władcy much" Goldinga. Jest akcja, dylematy, dramaturgia wydarzeń.

Reklamy