/chata-wuja-toma/220273/grona-gniewu/275244
Avatar użytkownika -

- szuka książki

Szukam książki która dziej się w czasach niewolnictwa-plantacja kawy ,albo bawełny.Książkę traktującą o niewolnictwie-Zaznaczam że czytam Służące mam też Suchą sierpniową trawę.

przesuń
Gatunek Punkty jeśli twoja propozycja zostanie wybrana Autor? Elementy erotyki Przemoc
Obyczajowe 20 Każdy Nieakceptowalne Nieakceptowalne

Propozycje

Wzruszająca opowieść o ludziach, którzy pozbawieni swych praw i zmuszeni do niewolniczej pracy, próbują zachować godność. Książka była wielokrotnie ekranizowana. Polecam!

"Grona gniewu" nie traktują o niewolnictwie, a jednak jej temat jest niesłychanie pokrewny. Opowiada o rodzinie, która zostaje zmuszona do opuszczenia domu i poszukiwania pracy na odległych plantacjach bawełny. Stają się wędrującymi robotnikami, jakich ówcześnie było zatrważająco dużo. Ich los był okrutny, a warunki życia i pracy bliskie niewolnictwu. Wierzę, że ta książka zapadnie ci głęboko w serce, gdyż dla mnie stała się jedną z najważniejszych książek życia.

Avatar użytkownika - slk
slk

Żeby polecić komuś książkę, musisz zacząć wpisywać tytuł (bez cudzysłowu) w pole obok napisu "Polecam Ci książkę", po czym wybrać właściwą książkę z listy. Poniżej wpisujesz tylko uzasadnienie :)

„Całkiem przypadkiem” to historia miłosna osadzona w realiach małego miasteczka, pisana w formie sms. Sms-owe dialogi zdradzają siłę uczuć i niezwykłe przyciąganie bohaterów, niestety, nie wszystko jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Bohaterka – Olga – to dziewczyna z problemami emocjonalnymi, wywodząca się z domu, w którym zabrakło mamy, ojciec pił, a ona sama musiała się zbyt szybko usamodzielnić. W pewnym momencie życia jej droga krzyżuje się z drogą Piotra – sympatycznego, spokojnego chłopka. Wspólne uprawianie sportu zbliża ich do siebie, choć mija sporo czasu, zanim oficjalnie stają się parą. Jak to zwykle w życiu bywa, początki są piękne, choć Piotr zaangażował się szybciej: „Tęskniłem za nią. Stała się moim źródłem radości. Rosła zaborczość wobec tego, co może być moje”. A Olga była kontaktowa wobec innych, a zimna wobec bliskich, lubiła słuchać o uczuciach, ale nie umiała o nich mówić. Z czasem sprawiło to, że znaleźli się na przeciwległych biegunach emocjonalnych. Piotr przeżywa więc głębokie rozczarowanie – bo zakochuje się w kobiecie, która nigdy w pełni nie obdarzy go pełnym uczuciem, jednocześnie nie potrafi się z nią definitywnie rozstać… Czy to wszystko naprawdę zdarzyło się całkiem przypadkiem?

http://www.granice.pl/ksiazka,przeminelo-z-wiatrem,242665

Reklamy