/dzikie-labedzie--trzy-cory-chin/191579/uwieziona/3126432/sprzedane/278962/poczwarka/1727/piec-osob--ktore-spotykamy-w-niebie/216959
Avatar użytkownika - irminar

irminar - szuka książki

Szukam książek z literatury pięknej,pełnej interesujących postaci,mających przygody,przemyślenia psychologiczno- filozoficzne. Gdybym mogła jeszcze sie śmiać z humoru sytuacyjnego lub innego byłabym szczęśliwa. Lubię również literaturę faktu,reportaże,wspomnienia. Ostatnio przeczytana książka pt. Shantaram - Gregory David Robertsa bardzo mi się podobała.

przesuń
Gatunek Autor? Elementy erotyki Przemoc
Literatura piękna Każdy Akceptowalne Akceptowalne

Propozycje

To także wspomnienia, poruszający obraz komunistycznych Chin, rewolucji kulturalnej i okresu boskiej władzy owego Mao Tse-Tunga, opowiedziany z perspektywy poniekąd trzech kobiet (autorka opisuje sytuację polityczną, społeczną, ekonomiczną i gospodarczą w oparciu o losy jej babci, matki, a następnie jej samej). Być może właśnie autobiograficzny charakter książki powoduje, że nawet opisy politycznych rozruchów wciągają i ciekawią - brak tam wyraźnych emocji, autorka nie "krzyczy" książką, tylko zwraca uwagę. A robi to tak umiejętnie, że polecam powieść każdemu, kto ciekawy jest świata.

Niesamowita! Wspomnienia pierwszej z kobiet, która otwarcie przeciwstawiła się prawom religii, o której wciąż tak mało wiemy, religii, w której kobieta jest przedmiotem, a nie osobą.

Bardzo wciągająca literatura faktu

Dużo głębokich przemyśleń na podstawie poruszenia trudnego tematu.

Genialna książka, niech Cie nie zwiedzie tytuł to nie jest książka o duchowości itd. tylko przyjemna książka z ciekawą historią

Reklamy