/rywalki/295104/szklany-tron/283801/w-objeciach-gwiazd/4401259/plaga-samobojcow--program--czesc-1/3578114
Avatar użytkownika - roxiXDCool

roxiXDCool - szuka książki

Lubię wszystkie książki oprócz 'tunele' i ' Percy Jackson'. Najlepiej fantasy, choć wszystko możecie pisać :)

przesuń
Gatunek Autor? Elementy erotyki Przemoc
Dla młodzieży Każdy Akceptowalne Akceptowalne

Propozycje

Bardzo lubię tą książkę. Ma piękną okładkę i doskonałą fabułę, która bardzo wciąga. Przeczytałam trzy części z serii i śmiało mogę ją polecić :)

Jeśli nie czytałaś jeszcze "Szklanego tronu" - koniecznie musisz nadrobić to niedopatrzenie! :) Zwłaszcza, że myślę, że powieść może Ci się spodobać - historia Celeany, słynnej morderczyni znanej w całym królestwie osadzona jest w typowo fantastyczno-średniowiecznych klimatach. Gdy staje w szranki w zawodach na królewskiego zabójcę, ma szanse wyrwać się z więzienia w Endovier, w którym się obecnie znajduje, ma szansę powrócić do gry, ma szansę poznać księcia Doriana i Chaola - dowódcę straży, a zatem.. ma szansę poznać gamę zupełnie nowych uczuć. Przeczytasz od deski do deski, jednym tchem i nawet nie zauważysz kiedy! :)

Dokładnie to samo miałam polecić! Właśnie w minioną niedzielę przeczytałam jednym tchem. Wiedźmin atakujący z telewizorów, ekranów komputera czy patrzący z plakatów promujących prześladował mnie na każdym kroku więc w końcu się pokusiłam. Już czytam kolejną część i jeszcze bardziej wkręcam się w ten świat. :) Serdecznie polecam.

To s-f dla nastolatek, ale bez UFO itp. wymysłów. To bardziej wizja tego, jak wyglądałoby życie nastolatki za 100-200 lat. Akcja toczy się na statku kosmicznym, który leci na bliźniaczą siostrę Ziemi, Geminę. Wszyscy jego pasażerowie urodzili się już na pokładzie i nie potrafią sobie nawet wyobrazić, jak wygląda życie na stałym lądzie. Głowna bohaterka, Rosalita zakochuje się w chłopaku z bogatszej republiki. Czy to uczucie ma szansę przetrwać? :)

Co prawda nie znajdziesz tam nic z fantasy, gdyż jest to książka czysto dystopijna z dodatkiem romansu, jednakże jest ona niesamowita. Ciekawy i bardzo oryginalny jest motyw samobójstwa wśród młodzieży, jako choroby. Książka pokazuje, jak mógłby wyglądać nasz świat, gdyby samobójstwa zaczęły mnożyć się w niemiłosiernym tempie :)Przeczytałam wszystkie trzy wydane dotąd części serii i jak najbardziej ci polecam (szczególnie pierwszą i drugą).

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy